Triumf Omonii w Larnace, debiut Rengifo

FC Nantes
Na zdjęciu: FC Nantes

Omonia Nikozja bez kontuzjowanego Macieja Żurawskiego wygrała z Anorthosisem Famagusta Larnaka 3:1 w sobotnim spotkaniu osiemnastej kolejki cypryjskiej ekstraklasy. W zwycięskim zespole zadebiutował za to pozyskany zimą z Lecha Poznań Hernan Rengifo [fot].

Omonia przegrywała od szóstej minuty 0:1 po bramce Iannisa Okkasa, ale zdołała odrobić straty z nawiązką jeszcze przed przerwą. W drugiej minucie doliczonego czasu na boisku pojawił się wspomniany Peruwiańczyk, który mógł świętować ważną wygraną umożliwiającą awans na drugą pozycję.

Omonia przerwała serię pięciu zwycięstw z rzędu w wykonaniu Anorthosisu i pokonała tę drużynę na wyjeździe po raz trzeci z rzędu.

Do pierwszego APOEL-u Żurawski i spółka tracą trzy punkty, a sobotniego rywala wyprzedzają o cztery. Na drugie miejsce może dostać się jednak w razie niedzielnego zwycięstwa Apollon Limassol.

Anorthosis Famagusta Larnaka – Omonia Nikozja 1:3 (1:2)