REKLAMA
REKLAMA

Fornalik: Pretensje do Wasyla

dodał: pmamczak  |  źródło: Kadra.pl  |  12.09.2012 00:44
Reprezentacja Polski wygrała 2:0 z Mołdawią w swoim drugim meczu eliminacji do mistrzostw świata w Brazylii w 2014 roku. Poniżej prezentujemy zapis pomeczowej konferencji prasowej z udziałem selekcjonera "biało-czerwonych" - Waldemara Fornalika.

- Nie był to łatwy mecz, wszyscy widzieli, że nie graliśmy olśniewająco. Za wolno rozgrywaliśmy piłkę, było nie najlepiej w ofensywie, ale i w defensywie nie było monolitu. Pod koniec zagraliśmy lepiej, wreszcie były sytuacje. Jesteśmy zadowoleni z wyniku, ale jest dużo do poprawy. Trudno było liczyć, że w kilka dni staniemy się potęgą europejską. Z Mołdawią inne drużyny pogubią punkty, 0:5 z Anglią to ewidentnie wpadka. Zmiany, których dokonaliśmy pokazały, że na ławce też są zawodnicy, którzy potrafią coś dać tej drużynie.

- Na jednym treningu nie jesteśmy w stanie dobrze wyćwiczyć określonej taktyki. W innym ustawieniu grają w klubie, liczę na ich mądrość. Pomimo złej gry, prowadziliśmy 1:0. Jeśli jednak popatrzyć na moment, kiedy wszedł Sobiech, zrobiło się znów 4-4-2 i wyglądało to dużo lepiej.

- Jesteśmy w okresie transformacji, pokazujemy teraz, że młodzi chłopcy wchodzący z ławki mogą coś dać tej drużynie. Bądźmy cierpliwi, a w perspektywie doczekamy się niezłej drużyny.

- Nie wyznaję zasady, że przy prowadzeniu nie robi się zmian. Lubię ryzyko i myślę, że zmiany robione przeze mnie w przerwie były udane.

- Jeżeli chodzi o nieuznaną bramkę, gdyby Wasilewski się nie pojawił, to piłka by wpadła. Miałem o to pretensje.

z Wrocławia - Przemysław Mamczak
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco