REKLAMA
REKLAMA

Stolarczyk: Wiemy nad czym pracować

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ASInfo  |  20.01.2014 22:01
- Aspekt popełnianych błędów jest dla nas ważny. Jesteśmy na takim etapie przygotowań, gdzie błędy powinny wychodzić. My wyciągamy z nich wnioski co do tego, nad czym powinniśmy pracować - stwierdził w rozmowie z oficjalną stroną Pogoni Szczecin drugi trener Maciej Stolarczyk.

W poniedziałkowy poranek Portowcy rozpoczęli drugą część obozu w Pogorzelicy. Wcześniej - po sparingu z Flotą Świnoujście - dostali od sztabu szkoleniowego wolne na sobotni wieczór i niedzielę. W poniedziałek piłkarze i trenerzy wrócili do swoich obowiązków. Jednym z pierwszych zdań będzie analiza przegranej 4:5 sobotniej gry kontrolnej z Flotą.

W pierwszym sparingu z Chojniczanką Chojnice (1:4), trener Dariusz Wdowczyk w przerwie zmienił całą jedenastkę. Przeciwko Flocie większość zawodników zagrała już w większym wymiarze. - Było to związane z obciążeniami, jakie mieliśmy w tygodniu. Piłkarze, którzy najlepiej je znieśli, dostali więcej czasu. Różne detale mają wpływ na to, kto i w jakim wymiarze wychodzi na boisko - dodał asystent trenera Wdowczyka.

Bohaterem sobotniego sparingu w zespole Portowców był bez wątpienia zdobywca hat-tricka, Patryk Małecki. - To na pewno pozytyw tego meczu. Wiadomo, że liczymy na Patryka. Z Flotą pokazał swoją skuteczność - cieszył się Stolarczyk.

Najbliższy współpracownik opiekuna Pogoni daleki jest jednak od przesadnego optymizmu. - Oprócz aspektów pozytywnych, zwracamy uwagę na błędy. Chcąc iść do przodu, zmieniamy kilka rzeczy i z tego tytułu wychodzą mankamenty. Będziemy nad nimi pracować - dodał.

Trzeci sparing Pogoni już w środę. O g. 16 na boisku w Pobierowie Portowcy zagrają z I-ligową Arką Gdynia.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco