Carpi rozbiło Genoę

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: seriea.pl  |  16.04.2016 20:08
W drugim sobotnim spotkaniu Serie A, Carpi efektownie 4:1 pokonało przed własną publicznością Genoę. Goście zdołali w tym meczu wyjść na prowadzenie, ale później byli już tylko tłem dla gospodarzy.

Genoa objęła prowadzenie w 34. minucie. Po dograniu Dzemailiego, bramkarzowi Carpi mocnym strzałem pod poprzeczkę szans nie dał Pavoletti. Kluczowym momentem meczu była 45. minuta. Wówczas drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Izzo i Genoa musiała grać w osłabieniu. Kilka chwil później Carpi doprowadziło do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Di Gaudio, który wykorzystał podanie Mbakogu.

Nie była to jedyna bramka w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. W piątej minucie Carpi było już na prowadzeniu. Po zagraniu Pasciutiego do siatki trafił Lollo.

W drugiej połowie Carpi poszło za ciosem i już w 49. minucie podwyższyło na 3:1. Tym razem bramkarza Genoi pokonał Pasciuti, a w roli asystenta wystąpił Di Gaudio. Genoa nie potrafiła w żaden sposób odpowiedzieć. Tymczasem cztery minuty przed zakończeniem meczu wynik na 4:1 ustalił Sabelli.

Carpi FC - Genoa FC 4:1 (2:1)
0:1 Pavoletti 34'
1:1 Di Guadio 45+3'
2:1 Lollo 45+5
3:1 Pasciuti 49'
4:1 Sabelli 86'