LE: Villarreal bliżej ćwierćfinału

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Niespodziewanym rozstrzygnięciem zakończyło się pierwsze starcie w ramach 1/8 finału Ligi Europy, w którym Zenit Sankt Petersburg przegrał przed własną publicznością 1:3 z Villarreal CF. Jednocześnie to drużyna z Hiszpanii jest w niezwykle korzystnym położeniu, mając rewanż na swoim stadionie, na którym jednak w ostatnich ośmiu spotkaniach wygrała tylko raz.

Rosyjski team do swojej potyczki przystępował, chcąc wykorzystać słabszą dyspozycję przedstawiciela La Liga w krajowych rozgrywkach. Lider rosyjskiej ekstraklasy w boju z outsiderem ligi hiszpańskiej uchodził za faworyta, ale Villarreal nie zamierzał tanio sprzedać skóry.

Wynik spotkania został otwarty w 33. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Vincent Iborra, wykorzystując podanie Alvaro Gonzaleza. Radość z prowadzenia w szeregach ekipy z Półwyspu Iberyjskiego trwała jednak zaledwie dwie minuty, bo w 35. minucie do wyrównania doprowadził Sardar Azmun, który swego czasu przyczynił się do wyeliminowania Fenerbahce z rozgrywek.

Tymczasem w 64. minucie Villarreal po raz drugi wyszedł na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się a Gerard Moreno. Na tym jednak podopieczni Javiego Calleji nie poprzestali i kilka chwil później zdobyli kolejną bramkę, której autorem był Manu Morlanes. Tym samym nieoczekiwanie to przedstawiciel La Liga wygrał 3:1.

Zenit Sankt Petersburg – Villarreal CF 1:3 (1:1)

0:1 Iborra 33′