Werder wygrywa z Schalke

Jiri Pavlenka

Sześć goli zafundowali nam dziś zawodnicy w Bremie, którzy brali udział w meczu pomiędzy Werderem a Schalke 04. Gospodarze pokonali gości z Gelsenkirchen w stosunku 4:2, tym samym awansując na ósme miejsce w ligowej tabeli.

Kawał dobrego futbolu mogliśmy obejrzeć podczas pierwszej połowy mecz na Weserstadion. Oba zespoły już od samego początku mocno rzuciły się do rywalizacji, a efektem tego była bramka z 26. minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się Breel Embolo. Zawodnik gości świetnie poradził sobie z obroną Werderu, a następnie, z wielkim opanowaniem, pokonał bramkarza gospodarzy.

Ekipa z Bremy nie została jednak dłużna i już kilka chwil później wyrównała na jeden do jednego. Tym razem gola zdobył Milot Rashica, który świetnie odnalazł się w polu karnym gości z Gelsenkirchen i zamienił krosowe podanie na gola niskim strzałem po ziemi. Futbolówka, której lot totalnie zaskoczył bramkarza, wpadła do siatki tuż obok lewego słupka.

Po zmianie stron inicjatywa należała jednak w całości do gospodarzy, którzy w stosunkowo krótkim czasie zdobyli dwa gole. Najpierw, w 51. minucie, rzut karny wykorzystał Max Kruse, a następnie ponownie do siatki trafił Milot Rashica, który świetnie wykorzystał zamieszanie w polu karnym gości.

W 85. minucie nadzieję gościom ponownie przywrócił Embolo. Wynik 3:2 utrzymał się jednak tylko do doliczonego czasu gry, a mecz oficjalnie zakończył Martin Harnik, który w widowiskowy sposób przebił się przez obronę Schalke, a następnie strzałem w lewy dolny róg bramki zdobył czwartego gola dla gospodarzy.

Werder Brema – FC Schalke 04 4:2 (1:1)

1:0 Embolo 26′
1:1 Rashica 31′
2:1 Kruse (k.) 51′
3:1 Rashica 73′
3:2 Emboli 85′
4:2 Harnik 90+4′