Championship: Dwa gole Grosickiego

Kamil Grosicki

Kamil Grosicki zaliczył kolejny w ostatnim czasie mecz, w którym zdobył dwa gole, a jego Hull City ograło Reading 3:1 i nadal liczy się w walce o miejsce w barażach. Coraz bliżej awansu do Premier League jest natomiast Norwich City, które rozbiło w sobotę Queens Park Rangers (75 minut Pawła Wszołka) 4:0.

Kanarki, które są już pewne przynajmniej udziału w play-off, wygrały wysoko, mimo że kończyły ten pojedynek w dziesiątkę. Jako, że swój mecz przegrało Leeds United (70 minut Mateusza Klicha), które uległo Birmingham City 0:1, to przewaga lidera nad resztą stawki wzrosła do siedmiu punktów. Wpadkę Pawii wykorzystało także Sheffield United, które wygrało w Preston 1:0 i wróciło na drugie miejsce w tabeli.

Szóstą z rzędu porażkę zanotowało natomiast Middlesbrough, które przegrało ze Swansea City 1:3, ale mimo to utrzymało ósmą pozycję w lidze. Stało się tak, bowiem przegrało nie tylko Preston, ale Nottingham oraz Sheffield Wednesday, które nie sprostało dobrze dysponowanej Aston Villi (1:3). Villans dzięki niespodziewanemu remisowi Bristol City z Wigan Athletic (2:2) awansowali na piąte miejsce.

Do gry w League One mogą się za to powoli przygotowywać Bolton Wanderers i Ipswich Town. W bezpośrednim pojedynku tych drużyn dosyć niespodziewanie 2:1 wygrali Tractor Boys, którzy zanotowali dopiero drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. W zespole Kłusaków pełne spotkanie rozegrał Paweł Olkowski, a bramki Ipswich kolejny raz strzegł Bartosz Białkowski.