Liverpool wygrywa w Cardiff

James Milner

Liverpool kontynuuje zwycięską passę. Tym razem The Reds zainkasowali komplet punktów w wyjazdowym spotkaniu z Cardiff City i wrócili na fotel lidera Premier League.

Po sobotniej wygranej Manchesteru City nad Tottenhamem Hotspur, podopieczni Juergena Kloppa musieli sięgnąć po zwycięstwo, aby wrócić na fotel lidera Premier League. Do niedzielnego spotkania przystępowali w roli zdecydowanego faworyta.

W pierwszej połowie Liverpool przeważał i stworzył sobie świetne okazje do zdobycia gola. W sytuacjach sam na sam z bramkarzem piłki w bramce nie potrafili jednak umieścić Roberto Firmino i Mohamed Salah. W efekcie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

The Reds wyszli na prowadzenie w 57. minucie. Po płaskim dośrodkowaniu Alexandra-Arnolda z rzutu rożnego, do futbolówki na dwunastym metrze dopadł Georginio Wijnaldum i mocnym strzałem nie dał żadnych szans rywalowi.

W 80. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Liverpoolu za faul na Salahu. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał James Milner, ustalając tym samym wynik spotkania na 2:0.

Cardiff City – Liverpool FC 0:2 (0:0)

0:1 Wijnaldum 57′
0:2 Milner (k.) 81′