MŚ kobiet: Niespodzianki nie było, Holenderki eliminują Italię

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej kobiet 2019
Na zdjęciu: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej kobiet 2019

Zgodnie z przedmeczowymi oczekiwaniami, reprezentantki Holandii pokonały w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Francja 2019 Włoszki 2:0 (0:0) – bramki dla Pomarańczowych zdobyły Miedema i van der Gragt. Zwyciężczynie starcia w Valenciennes poznają półfinałowego rywala wieczorem, kiedy rozstrzygnięta zostanie rywalizacja pomiędzy Niemkami i Szwedkami.

Jeszcze przed meczem sporo kontrowersji przyniosła godzina rozgrywania ćwierćfinału – mecz wystartował o godzinie 15:00, co przy obecnych temperaturach zdecydowanie utrudniało grę. W pierwszej połowie niewiele działo się na murawie – jedyną sytuację wykreowały sobie Włoszki, ale w 18. minucie van Veenendaal złapała słaby strzał Bergamaschi.

Po przerwie zdecydowanie bardziej zmotywowane na boisko wyszły Holenderki, które praktycznie od początku drugiej odsłony “siadły” na rywalki. Kwadrans po zmianie stron, o sporym szczęściu mogły mówić Włoszki, albowiem po uderzeniu van de Donk, futbolówka ostemplowała poprzeczkę.

W 70. minucie, faworytki wyszły na prowadzenie – po dośrodkowaniu Spitse z rzutu wolnego z lewej strony, celny strzał głową oddała Miedema. Dziesięć minut później, Holenderki dołożyły drugą bramkę, ponownie po stałym fragmencie gry, z tym że z drugiej strony boiska – po kolejnej centrze Spitse, tym razem na listę strzelczyń wpisała się van der Gragt.

Kiedy następne mecze?

Dziś rozegrany zostanie jeszcze jeden mecz – w ostatnim ćwierćfinale, zmierzą się ze sobą reprezentacje Niemiec i Szwecji. Holenderki w półfinale zagrają z lepszym z wspomnianej przed chwilą pary – półfinał odbędzie się 3 lipca w Lyonie.

Włochy – Holandia 0:2 (0:0)

0:1 Miedema 70′
0:2 van der Gragt 80′