Championship: Sowy liderem, asysta Klicha

Mateusz Klich

Sheffield Wednesday wygrało z Barnsley 2:0 i ponownie objęło prowadzenie w The Championship. Sowy są jedynym obok Charlton Athletic zespołem, który do tej pory nie stracił punktów.

Addicks wygrali 3:1 u siebie ze Stoke City i są na drugim miejscu w tabeli. Na trzecią pozycję spadło Leeds United, które zremisowało na swoim stadionie z Nottingham Forest 1:1. Asystę przy bramce Pablo Hernandeza dla Pawii zanotował Mateusz Klich (80 minut gry).

Punkty na swoim terenie niespodziewanie straciło także West Bromwich Albion, które zremisowało 1:1 z Millwall. W bramce gości przez cały mecz stał Bartosz Białkowski. Taki sam wynik padł w meczu Queens Park Rangers z Huddersfield Town, w którym pełne spotkanie w barwach gości rozegrał Kamil Grabara.

Pierwsze punkty w sezonie zdobyło za to Hull City Kamila Grosickiego (79 minut). Tygrysy wygrały 2:1 z Reading, które jest jednym z trzech zespołów, które jeszcze punktu w tym sezonie nie zdobyły.