Liverpool triumfuje na Stamford Bridge!

Juergen Klopp

Szóste zwycięstwo w szóstym meczu Premier League w tym sezonie odniósł Liverpool, który w niedzielnym hicie pokonał na wyjeździe 2:1 londyńską Chelsea.

Spotkanie na Stamford Bridge świetnie ułożył się dla podopiecznych Juergena Kloppa, którzy w 14. minucie objęli prowadzenie. Po odegraniu Salaha z rzutu wolnego, potężnym uderzeniem sprzed pola karnego Kepę pokonał Trent Alexander-Arnold.

W kolejnych minutach do głosu dochodzili gospodarze. W 24. minucie do wyrównania mógł doprowadzić Abraham, ale przegrał pojedynek sam na sam z Adrianem. Trzy minuty później piłkę w bramce Liverpoolu umieścił Azpiliceuta, ale gol ostatecznie nie został uznany przez sędziego ze względu na spalonego.

Tymczasem w 30. minucie The Reds podwyższyli na prowadzenie na 2:0. Po dośrodkowaniu Robertsona z rzutu wolnego, do piłki dopadł Roberto Firmino i strzałem głową trafił do siatki.

Na początku drugiej połowy Liverpool miał kolejne swoje sytuacje, ale w bramce Chelsea świetnie spisywał się Kepa. Chelsea nie zamierzała również rezygnować z walki. W 71. minucie drużynie Franka Lamparda udało się zdobyć kontaktowego gola. Indywidualną akcję, zakończoną celnym uderzeniem przeprowadził Kante.

Było to jednak wszystko na co było stać Chelsea w tym meczu. Tym samym kolejne zwycięstwo na swoje konto zapisał Liverpool.

Chelsea FC – Liverpool FC 0:2 (0:2)

0:1 Alexander-Arnold 14′
0:2 Firmino 30′