Championship: Baggies na czele, kolejny gol Grosika

Kamil Grosicki

West Bromwich Albion wygrało w sobotę na wyjeździe z Queens Park Rangers 2:0 i wobec porażki Leeds oraz remisu Swansea, zostało nowym liderem The Championship. W czwartym kolejnym meczu bramkę zdobył natomiast Kamil Grosicki, którego Hull City zremisowało z Cardiff City 2:2.

Skrzydłowy reprezentacji Polski ponownie popisał się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego, po raz trzeci w ten sposób wpisując się na listę strzelców w tym sezonie.

Ze zwycięstwa cieszył się także Krystian Bielik, który zagrał pełne 90 minut w wygranym przez Derby County 3:2 meczu z Birmingham City. W pojedynku polskich bramkarzy – Kamila Grabary (Huddersfield Town) i Bartosza Białkowskiego (Millwall) – padł remis 1:1. Drużyna Grabary opuściła dzięki punktowi ostatnie miejsce w tabeli.

We wspomnianym przegranym przez Leeds United spotkaniu z Charlton Athletic pełne 90 minut rozegrał Mateusz Klich.

Po tej kolejce w czołówce zapanował jeszcze większy ścisk niż do tej pory – lidera West Brom od dziesiątego Fulham dzielą zaledwie cztery punkty.