El. ME: Przerwana seria Anglii, historyczny Depay

Memphis Depay

Anglia przegrywając z Czechami 1:2 poniosła pierwszą od dziesięciu lat porażkę w meczach eliminacji mistrzostw Europy lub świata, a jednocześnie drugi raz w ciągu ostatnich kilkunastu lat pozwoliła rywalom oddać aż dziesięć strzałów w pierwszej połowie meczu.

Memphis Depay został natomiast pierwszym Holendrem, który miał udział przy 14 bramkach w spotkaniach reprezentacji.

Ciekawostki statystyczne po spotkaniach eliminacji Euro 2020:

8 – Niemcy stracili ostatnie osiem bramek w drugich połowach spotkań. Poprzednio taka seria przydarzyła im się w 2012 roku

6 – Serge Gnabry zdobył w 2019 roku dla reprezentacji Niemiec sześć goli, najwięcej w zespole

20 – Matthijs de Ligt został najmłodszym piłkarzem, który rozegrał 20 spotkań w reprezentacji Holandii (20 lat i 59 dni)

14 – Memphis Depay został pierwszym Holendrem, który w jednym roku kalendarzowym w meczach reprezentacji zanotował 14 bramek lub asyst (sześć goli i osiem asyst)

43 – Anglia przegrała pierwszy od 10 lat mecz eliminacji mistrzostw Europy lub świata, kończąc serię 43 spotkań bez porażki (34 wygrane, dziewięć remisów). Poprzednim razem Anglicy musieli uznać wyższość rywali w październiku 2009 (0:1 z Ukrainą)

10 – Anglia pozwoliła Czechom na oddanie dziesięciu strzałów w pierwszej połowie. W ostatnich 78 meczach Anglicy jeszcze tylko raz pozwolili rywalom na oddanie tylu strzałów w pierwszej części spotkania – rok temu w pojedynku z Hiszpanią

20 – Harry Kane zdobył 20 bramek w reprezentacji Anglii w meczach, w których pełnił rolę kapitana. Tylko Vivian Woodward strzelił więcej goli w takiej roli (23 w latach 1908-1911)

4 – Olivier Giroud strzelił już Islandii cztery gole, więcej niż jakiemukolwiek innemu rywalowi

8 – Włochy wygrały osiem spotkań z rzędu. Dłuższą serię Squadra Azzurra zanotowała tylko w latach 30. pod wodzą Vittorio Pozzo (9)

92 – Leonardo Bonucci rozegrał 92. mecz w reprezentacji Włoch i wyprzedził Alessandro Del Piero w klasyfikacji wszech czasów (10. miejsce)

21 – Joshua Kimmich to jedyny zawodnik, który zagrał od pierwszej minuty w poprzednich 21 spotkaniach reprezentacji Niemiec