Arsenal przegrywa w Sheffield

Piłka Premier League

Drugiej porażki w tym sezonie doznał Arsenal, który w poniedziałkowym spotkaniu 9. kolejki Premier League niespodziewanie uległ na wyjeździe 0:1 Sheffield United.

Kanonierzy przystępowali do meczu w roli faworyta, ale gospodarze zapowiadali walkę o sprawienie niespodzianki. Jako pierwsi na prowadzenie mogli wyjść podopieczni Unaia Emery’ego, ale w 21. minucie świetnej okazji nie zdołał wykorzystać Nicolasa Pepe.

Tymczasem dziewięć minut później Sheffield United zaskoczyło defensywę Kanonierów. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Jack O’Connell zgrał piłkę głową, a do siatki z bliska trafił Lys Mousset. Tuż przed przerwą do wyrównania próbował doprowadzić Granix Xhaka, ale świetną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy.

W drugiej połowie beniaminek skutecznie bronił dostępu do własnej bramki. Kanonierzy nie potrafili znaleźć sposobu na rywali i wypracować sobie dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Ostatecznie wynik 1:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Sheffield United – Arsenal FC 1:0 (1:0)

1:0 Mousset 30′