Przełamanie Lyonu, zwycięstwa Brest i Strasbourga

Memphis Depay

Zaledwie pięć bramek padło w pięciu sobotnich spotkaniach 11. kolejki francuskiej Ligue 1, które zaplanowano na sobotę na godzinę 20:00. Komplet punktów zgarnęło dziś Brest, Lyon i Strasbourg, natomiast bramki nie padły w Montpellier i Reims.

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli dziś piłkarze beniaminka z Brest, którzy pokonali 2:0 zamykające tabelę Dijon. Wynik cztery minuty po przerwie otworzył Lasne, który kapitalnie uderzył z woleja zza pola karnego po dograniu Charboniera.

Trzy minuty później było już 2:0 – po centrze Courta z rzutu rożnego, celnie głową uderzył Bain. Strzelec drugiej bramki w 70. minucie obejrzał czerwoną kartkę, ale goście z Dijon nie wykorzystali przewagi i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy.

Fatalną serię ośmiu ligowych spotkań bez zwycięstwa (cztery remisy, cztery porażki) przerwali zawodnicy Olympique’u Lyon, którzy ograli znajdujący się w strefie spadkowej Metz. W 28. minucie, indywidualną akcję skutecznym uderzeniem wykończył Depay, a pięć minut później, na 2:0 podwyższył Dembele, który wykorzystał jedenastkę.

Bramek nie zobaczyli dzisiaj kibice zgromadzeni na Stade de la Mosson, gdzie Montpellier mierzyło się z Angers. Najbliżej szczęścia był w 58. minucie Laborde, który ostemplował słupek bramki Les Scoistes. Bezbramkowym remisem zakończyło się także starcie pomiędzy Reims i Nimes.

Ze strefy spadkowej wyskoczył dziś RC Strasbourg, który poradził sobie przed własną publicznością z Niceą. Decydujący gol padł w 23. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Simakana piłkę zgrał Mothiba, a z kilku metrów do siatki trafił Thomasson. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, albowiem w 56. minucie, Racine został wyrzucony z boiska za drugą żółtą kartkę.

Brest – Dijon FCO 2:0 (0:0)