Kicker: Świetny występ Gikiewicza

Rafał Gikiewicz

Rafał Gikiewicz po raz kolejny pokazał się z dobrej strony w barwach Unionu Berlin. Co prawda 32-letni bramkarz nie uchronił swojego zespołu przed porażką z Schalke (1:2), ale był najlepszym piłkarzem ekipy ze stolicy Niemiec.

Gikiewicz za swoją grę dostał wysoką notę 2 (1 – klasa światowa, 6 – występ poniżej krytyki) i wśród bramkarzy był w tej rundzie gorszy tylko od Lukasa Hradecky’ego z Bayer Leverkusen.

Gorzej właśnie w meczu z Bayerem wypadł Robert Lewandowski, który drugi raz z rzędu nie strzelił bramki i oceniony został ledwie na 4,0 (przy swojej średniej ocen 2,38).

Dawid Kownacki (30 minut) i Adam Bodzek (26 minut) grali za krótko w meczu TSG Hoffenheim z Fortuną Düsseldorf (1:1), by otrzymać oceny. Jeszcze krócej (6 minut) przebywał na boisku Łukasz Piszczek, którego Borussia Dortmund ograła na wyjeździe Herthę 2:1.