Koniec fatalnej serii Spal. 90 minut Cionka.

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: SerieA.pl  |  21.12.2019 22:42

Thiago Cionek  |  fot. Grzegorz Wajda

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Pierwsze ligowe zwycięstwo od piątego października odnieśli dziś piłkarze Spal, którzy niespodziewanie ograli na wyjeździe Torino 2:1. Dla ekipy z Ferrary było to także pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w trwającej kampanii Serie A. Gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Rincona, ale później bramki dla gości zdobyli Strefezza i Petagna. Torino kończyło spotkanie w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Bremer. 90 minut w barwach Spal rozegrał Thiago Cionek, natomiast całe spotkanie na ławce przesiedział Bartosz Salamon.

Opiekun Torino, Walter Mazzarri, dokonał dwóch zmian po remisie z Hellasem - miejsca Baselliego i Zazy zajęli Lukić oraz Belotti. Dwóch piłkrzy po porażce z Romą wymienił za to trener Semplici - zamiast Felipe i Murgii, na murawie pojawili się Strefezza oraz Kurtić.

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla turyńczyków - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka szczęśliwie spadła w polu karnym pod nogi Rincona, który silnym uderzeniem nie dał Berishy żadnych szans na skuteczną interwencję. Goście próbowali odpowiedzieć kwadrans później, ale minimalnie niecelnie główkował Paloschi.

Kwadrans przed przerwą, kapitalną interwencję zapisał na swoje konto Berisha, który zatrzymał nogą silne, płaskie uderzenie Belottiego. W 34. minucie, bramkarz Spal znów popisał się skuteczną paradą, broniąc próbę N'Koulou. Goście zdołali doprowadzić do wyrównania dwie minuty przed przerwą - po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, piłka trafiła do zamykającego akcję Strefezzy, który silnym uderzeniem pokonał Sirigu.

Dziesięć minut po przerwie, pomocną dłoń do gości wyciągnął Bremer, który obejrzał drugi żółty kartonik i musiał opuścić murawę. Grę w przewadze piłkarze z Ferrary wykorzystali na dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry - po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, celny strza głową oddał kompletnie niepilnowany na piątym metrze Petagna.

Kiedy następne mecze?

Pierwsze zwycięstwo od piątego października, a także premierowa wygrana na wyjeździe w trwającej kampanii Serie A - tak w skrócie można opisać występ ekipy z Ferrary, która wskoczyła na przedostatnią lokatę. W następnej serii gier, już w 2020 roku, Spal zmierzy się z Hellasem, podczas gdy Torino podejmie Romę.

Torino FC - SPAL Ferrara 1:2 (1:0)