Serie A: Bologna z trzema punktami, remis na Ennio Tardini

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  22.12.2019 16:56

Łukasz Skorupski  |  fot. Grzegorz Wajda

Liga niemiecka wróciła do gry!
Siedem goli padło w dwóch niedzielnych starciach w ramach 17. kolejki włoskiej ekstraklasy, które były zaplanowane na godzinę 15:00. US Lecce przegrało 2:3 z Bologną FC. Z kolei Parmą Calcio zremisowała 1:1 z Brescią Calcio.

Podopieczni Fabio Liveraniego z mocnym postanowieniem odniesienia zwycięstwa przystępowali do potyczki z Rossoblu. Bologna jednak już w pierwszej połowie zdołała za sprawą Fabio Orsoliniego pokrzyżować plany gospodarzy. Po zmianie stron team z regionu Emilia-Romania dołożył jeszcze dwa gole. Co prawda w końcówce Lecce zaczęło gonić swoich rywali, ale ostatecznie zabrakło im czasu, więc trzy punkty zainkasowali bolończycy. Dodajmy, że w szeregach gości całe zawody zaliczył Łukasz Skorupski.

Tymczasem w starciu na Stadio Ennio Tardini kibice byli świadkami dwóch goli. Oba padły w drugiej części rywalizacji. Najpierw w 72. minucie na prowadzenie Brescię wyprowadził Mario Balotelli, zamieniając na gola zagranie Ernesto Torregrossy. Z kolei rzut na taśmę remis gospodarzom uratował Alberto Grassi, zdobywając bramkę po uderzeniu głową. Jednocześnie obie ekipy musiały zadowolić się podziałem punktów.

US Lecce - Bologna FC 2:3 (0:1)

0:1 Orsolini 43'
0:2 Soriano 56'
0:3 Orsolini 66'
1:3 Babacar 85'
2:3 Farias 90+1'

Parma Calcio - Brescia Calcio 1:1 (0:0)

0:1 Balotelli 72'