Championship: Leeds liderem, udany dzień Polaków

Mateusz Klich

Leeds United po niezwykle dramatycznym spotkaniu wygrało na wyjeździe z Birmingham City 5:4 i zostało nowym liderem The Championship. Pawie (86 minut Mateusza Klicha) wykorzystały wpadkę West Bromwich Albion, które przegrało u siebie z Middlesbrough 0:2.

Zaskakujące porażki na swoich stadionach poniosły także Sheffield Wednesday i Preston North End, a ponadto przegrało także Brentford. W efekcie na trzecią pozycję wróciło Fulham, które ograło Stoke City.

Do strefy barażowej zbliżyło się natomiast Hull City (66 minut Kamila Grosickiego), które pokonało na wyjeździe Queens Park Rangers 2:1 i traci tylko trzy punkty do szóstego Sheffield Wednesday. O punkt więcej od Tygrysów ma natomiast Millwall (cały mecz Bartosza Białkowskiego), które pokonało wspomniane wcześniej Brentford.

Ze zwycięstwa cieszył się również Kamil Grabara, bowiem Huddersfield Town wygrało 2:1 z Blackburn Rovers i awansowało na 19. miejsce w tabeli.