Spal ograło Atalantę, asysta Recy

dodał: maaarcin  |  źródło: SerieA.pl  |  20.01.2020 22:40

Arkadiusz Reca  |  fot. Grzegorz Wajda

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Dużą niespodzianką zakończyła się rywalizacja w 20. kolejce Serie A. W poniedziałkowym meczu Atalanta Bergamo przegrał u siebie 1:2 ze Spal Ferrara.

Pierwsza połowa potoczyła się zgodnie z planem. Od początku inicjatywa należała do faworyzowanej Atalanty, która już w 16. minucie znalazła sposób na defensywę rywali i objęła prowadzenie. Z lewej strony pola karnego Thiago Cionka ograł Duvan Zapata, a następnie zagrał do niepilnowanego przed bramką Josipa Ilicicia. Ten piętą skierował futbolówkę do siatki.

Kilkanaście minut później bliski podwyższenia prowadzenia był Zapata, ale piłka po jego strzale z prawej strony pola karnego trafiła w poprzeczkę. Ostatecznie w pierwszej połowie kibice nie obejrzeli kolejnych goli.

Tymczasem w drugiej połowie dwa skuteczne ciosy wyprowadzili goście z Ferrary. W 54. minucie do wyrównania doprowadził Andrea Petagna, który strzałem z kilku metrów wykorzystał bardzo dobre podanie Arkadiusza Recy. Siedem minut później Spal było już na prowadzeniu. Tym razem bramkarze Atalanty płaskim uderzeniem z dystansu zaskoczył Mattia Valoti.

Atalanta do końca spotkania szukała okazji do doprowadzenia do wyrównania, ale ofiarnie broniący się goście utrzymali świetny dla siebie wynik do końca.

Atalanta Bergamo - Spal Ferrara 1:2 (1:0)

1:0 Ilicić 16'
1:1 Petagna 54'
1:2 Valoti 61'