Lyon nie dał szans Toulouse

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Olympique Lyon nie miał większych problemów z pokonaniem ostatniego w tabeli Toulouse w niedzielnym meczu 21. kolejki Ligue 1. Gospodarze wygrali pewnie 3:0.

Gospodarze wynik spotkania otworzyli w 29. minucie. Po podaniu Houssema Aouara, świetną indywidualną akcję przeprowadził Maxwel Cornet, który minął jednego z rywali, a następnie wpadł z piłką w pole karne. Mając przed sobą praktycznie tylko bramkarza, pewnym uderzeniem trafił do siatki.

Kolejne bramki kibice w Lyonie obejrzeli w drugiej połowie. W 72. minucie na 2:0 podwyższył Moussa Dembele, który z kilku metrów trafił do siatki po podaniu Fernando Marcala, który wcześniej sam próbował zaskoczyć bramkarza rywali.

Wynik spotkania na 3:0 w 77. minucie ustalił Karl Toko Ekambi, który wykończył świetną zespołową akcję i podanie Thiago Mendesa.

Olympique Lyon – Toulouse FC 3:0 (1:0)

1:0 Cornet 29′
2:0 Dembele 72′
3:0 Ekambi 77′