Championship: Klich ograł Białkowskiego, Grabara Grosickiego

dodał: sobmar  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  28.01.2020 23:42

Mateusz Klich  |  fot. ASInfo

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Leeds United z Mateuszem Klichem w składzie (90 minut gry) wygrało po dramatycznym pojedynku z Millwall, którego bramki strzegł Bartosz Białkowski i zostało nowym liderem The Championship. Pawie przegrywały do przerwy 0:2, ale w drugiej połowie zdobyły trzy gole i wykorzystały wpadkę West Bromwich Albion.

Baggies przegrali w Cardiff 1:2 i spadli na drugie miejsce, a na dodatek mają już tylko dwa punkty przewagi nad trzecim obecnie Nottingham Forest.

W innym meczu, w którym na przeciwko siebie stanęli Polacy Kamil Grabara i jego Huddersfield Town, okazali się lepsi od Hull City Kamila Grosickiego (90 minut gry). Polski bramkarz, w wyniku kolizji z kolegą z zespołu, musiał zostać w końcówce zniesiony z boiska na noszach. Terriers dzięki zwycięstwu wskoczyli na 19. miejsce w tabeli, a Tygrysy spadły na 13. pozycję.

Pierwszego gola dla Derby County zdobył Wayne Rooney, ale to nie wystarczyło, by Barany wywiozły punkty z Luton. Beniaminek wygrał 3:2 i chociaż nadal jest ostatni, to zmniejszył stratę do rywali znajdujących się poza strefą spadkową.