Puchar Francji: Awans PSG i Marsylii, Lille za burtą

Dimitri Payet

W środę poznaliśmy kolejnych trzech ćwierćfinalistów rozgrywek o Puchar Francji. Do kolejnej rundy awansowały faworyzowane zespoły Paris Saint-Germain i Olympique Marsylia. Sensację sprawiło natomiast czwartoligowe Epinal, które wyeliminowało Lille.

Lille długo prowadziło 1:0 po trafieniu Remy’ego, ale w drugiej połowie czwartoligowiec zdobył dwie bramki po uderzeniach Krasso. Goście nie potrafili w żaden sposób odpowiedzieć i sensacyjnie pożegnali się z rozgrywkami.

Spokojne zwycięstwo nad trzecioligowcem Pau FC odniosło Paris Saint-Germain, które na wyjeździe wygrało 2:0 po golach Paredesa i Sarabii.

W kolejnej rundzie zameldowała się również Marsylia, która na Stade Velodrome pokonała 2:1 Strasbourg. Gospodarze prowadzili do przerwy 2:0 po bramkach Sarr i Payeta z rzutu karnego, ale w drugiej połowie kontaktowego gola zdobył Corgnet. Było to jednak wszystko, na co było stać Strasbourg w tym meczu. W doliczonym czasie wynik spotkania na 3:1 ustalił Kamara.