Bez goli w Berlinie, Piątek z debiutem w Hercie!

Krzysztof Piątek

Hertha BSC w inauguracyjnym spotkaniu 20. kolejki niemieckiej ekstraklasy zremisowała bezbramkowo z FC Schalke 04. Od 63 minuty w szeregach berlińczyków grał Krzysztof Piątek.

Pod znakiem debiutu najlepszego strzelca Pucharu Włoch w sezonie 2018/2019  w lidze niemieckiej toczone było piątkowe starcie, w którym berliński team mierzył się z ekipą Zagłębia Ruhry. W roli faworyta do potyczki przystępowali goście, ale kibice Starej Damy wierzyli w błysk reprezentanta Polski a’la Erling Haaland.

Hertha z sobowtórami piłkarzy Rossonerich?

Były napastnik AC Milanu na placu gry pojawił się po godzinie gry. W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji niewiele się natomiast działo, co potwierdzają zresztą statystyki. Gospodarze w pierwszej połowie nie mieli żadnej sytuacji strzeleckiej i nie oddali ani jednego celnego strzału.

Po zmianie stron miała natomiast miejsce pierwsza warta odnotowania groźna sytuacja strzelecka, gdy w roli głównej w 58. minucie wystąpił Benito Raman, ale próba Belga nie dała gola Schalke, bo dobrze między słupkami swojej bramki spisał się Rune Almenning Jarstein.

Pistolero z debiutem w Bundeslidze

Piątek pierwszą okazję do zdobycia bramki miał z kolei w 67. minucie, gdy polski zawodnik oddał mocny strzał. Próba ofensywnie usposobionego piłkarza występującego z numerem “7” na koszulce została jednak zablokowana. Mimo niezłego agresywnego wejścia Piątka na bosku, ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

Po rozegraniu 20 meczów na koncie Herthy są 23 punkty, z kolei 34 “oczka” mają podopieczni Davida Wagnera. W kolejnej serii gier berlińczycy zagrają na wyjeździe z FSV Mainz, z kolei Schalke na swoim obiekcie zmierzy się z SC Paderborn 07.

Hertha BSC – FC Schalke 04 0:0