REKLAMA
REKLAMA

Milik ukarany za symulowanie

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  12.02.2020 09:03
Milik ukarany za symulowanie

Arkadiusz Milik  |  fot. ASInfo

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Komisja dyscyplinarna Serie A ukarała Arkadiusza Milika karą finansową za "symulację" w polu karnym w trakcie ostatniego meczu ligowego Azzurrich z US Lecce. Polski napastnik będzie musiał zapłacić dwa tysiące euro na rzecz organu zarządzającego rozgrywkami włoskiej ekstraklasy.

Przypomnijmy, że sytuacja z udziałem Polaka, która została wzięta pod lupę, miała miejsce w 73. minucie spotkania. Polski piłkarz za swoje zachowanie już w trakcie meczu został ukarany żółtą kartką. Z kolei po spotkaniu zachowanie wychowanka Rozwoju Katowice zostało poddane analizie Komisji dyscyplinarnej Serie A.

Milik w tym sezonie wystąpił łącznie w 18 spotkaniach, notując w nich 12 trafień. Dodajmy, że 25-latek dołączył do ekipy z Kampanii z AFC Ajaxu, kosztując 32 miliony euro. Obecny kontrakt reprezentanta Polski z Napoli obowiązuje do końca czerwca 2021 roku.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

Joker | 12.02.2020 09:10

A to czasem nie sędzia powinien dostać karę za to, że nie odgwizdał 100% karnego? Ta kara dla Milika to takie pudrowanie ewidentnego błędu sędziego i VARu przy okazji.

dalmare | 12.02.2020 14:10

2 tys euro grzywny zgodnie z zaleceniem zwalczania symulacji Komisja dyscyplinarna, o ile się orientuję, nałożyła rutynowo za żółtą opisaną w raporcie jako symulacja, nie zajmując się 'analizą' zdarzenia ponieważ Komisja nie ocenia sytuacji już ocenionych przez arbitra.
Śmiać się czy płakać, gdyż arb Giuda został powszechnie skrytykowany za zignorowanie kontaktu w p.k. Donati/Milik przy stanie 1-2 dla Lecce. Giuda nie chciał skorzystać z monitora, dołączając kolejny w szeregu incydent "szarej strefy" do dyskusji o protokole VAR, który ingeruje tylko w razie "błędu bezdyskusyjnego". W niedzielnym Napoli-Lecce ewent. wyrównanie w tej fazie mogło zmienić mecz.kadra.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy