Szalony mecz na Allianz Arena, Lewandowski bohaterem!

Robert Lewandowski
Obserwuj nas w

Bayern Monachium pokonał w niezwykłych okolicznościach SC Paderborn 3:2 w pierwszym meczu 23. kolejki Bundesligi. Mimo porażki ze świetnej strony zaprezentowała się publicznością w stolicy Bawarii ekipa ze wschodnich Niemiec.

Czytaj dalej…

Monachijczycy przystępowali do swojej potyczki z jasnym celem, którym było odskoczenie w tabeli od RB Lipsk. Tymczasem beniaminek ligi miał nadzieję na sprawienie niespodzianki w jaskini lwa. Tym samym arcyciekawie zapowiadał się bój na Allianz Arena.

Neuer przyekstraklasował

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji widoczna była przewaga gospodarzy, z której jednak niewiele wynikało, bo solidna defensywą wyróżniali się rywale. Pierwsi gola strzelili jednak podopieczni Hansi Flicka, gdy futbolówkę do siatki skierował w 26. minucie Serge Gnabry, wykorzystując podanie od Corentina Tolisso.

Tymczasem tuż przed końcem pierwszej części rywalizacji fatalny błąd popełnił Manuel Neuer, zaliczając pusty przelot, co z zimną krwią wykorzystał Dennis Srbeny, dzięki temu miał miejsce wynik 1:1. W doliczonym czasie spotkania Francuz Tolisso mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale piłka po jego próbie trafiła w poprzeczkę.

Lewy odskoczył od Timo Wernera

W drugiej połowie gola numer 24 w niemieckiej ekstraklasie w trakcie trwającej kampanii szukał Robert Lewandowski. Pierwszą próbę kapitan reprezentacji Polski po zmianie stron zaliczył w 53. minucie, ale Leopold Zingerle nie dał się zaskoczyć. Niemniej w 70. minucie polski napastnik już się nie pomylił i było 2:1 dla ekipy z Bawarii.

Radość w szeregach gospodarzy z prowadzenie nie trwała jednak długo, bo w 75. minucie gola wyrównującego dla Paderborn zanotował Sven Michel, więc Bayernowi zaczął palić się grunt pod nogami. Ostatnie słowo należało jednak do Lewandowskiego, który w 88. minucie ustalił wynik spotkania na 3:2.

Bayern Monachium – SC Paderborn 3:2 (1:1)

1:0 Gnabry 26′
1:1 Srbeny 44′
2:1 Lewandowski 70′
2:2 Michel 75′
3:2 Lewandowski 88′