Szalony mecz na Allianz Arena, Lewandowski bohaterem!

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  21.02.2020 22:24

Robert Lewandowski  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj 150 złotych
Bayern Monachium pokonał w niezwykłych okolicznościach SC Paderborn 3:2 w pierwszym meczu 23. kolejki Bundesligi. Mimo porażki ze świetnej strony zaprezentowała się publicznością w stolicy Bawarii ekipa ze wschodnich Niemiec.

Monachijczycy przystępowali do swojej potyczki z jasnym celem, którym było odskoczenie w tabeli od RB Lipsk. Tymczasem beniaminek ligi miał nadzieję na sprawienie niespodzianki w jaskini lwa. Tym samym arcyciekawie zapowiadał się bój na Allianz Arena.

Neuer przyekstraklasował

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji widoczna była przewaga gospodarzy, z której jednak niewiele wynikało, bo solidna defensywą wyróżniali się rywale. Pierwsi gola strzelili jednak podopieczni Hansi Flicka, gdy futbolówkę do siatki skierował w 26. minucie Serge Gnabry, wykorzystując podanie od Corentina Tolisso.

Tymczasem tuż przed końcem pierwszej części rywalizacji fatalny błąd popełnił Manuel Neuer, zaliczając pusty przelot, co z zimną krwią wykorzystał Dennis Srbeny, dzięki temu miał miejsce wynik 1:1. W doliczonym czasie spotkania Francuz Tolisso mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale piłka po jego próbie trafiła w poprzeczkę.

Lewy odskoczył od Timo Wernera

W drugiej połowie gola numer 24 w niemieckiej ekstraklasie w trakcie trwającej kampanii szukał Robert Lewandowski. Pierwszą próbę kapitan reprezentacji Polski po zmianie stron zaliczył w 53. minucie, ale Leopold Zingerle nie dał się zaskoczyć. Niemniej w 70. minucie polski napastnik już się nie pomylił i było 2:1 dla ekipy z Bawarii.

Radość w szeregach gospodarzy z prowadzenie nie trwała jednak długo, bo w 75. minucie gola wyrównującego dla Paderborn zanotował Sven Michel, więc Bayernowi zaczął palić się grunt pod nogami. Ostatnie słowo należało jednak do Lewandowskiego, który w 88. minucie ustalił wynik spotkania na 3:2.

Bayern Monachium - SC Paderborn 3:2 (1:1)

Paderborn: Gjasula 34', Michel 61', Antwi-Adjei 84'

Bayern (4-2-3-1): Neuer – Odriozola Arzallus (63' Coman), Lucas Hernández, Alaba, A. Davies, Kimmich, Alcántara, Gnabry, Tolisso (87' Zirkzee), Coutinho (63' Müller), Lewandowski

Paderborn (4-4-2): Zingerle – Jans, Strohdiek, Schonlau, Holtmann (29' Jastrzembski), Pröger, Gjasula, Vasiliadis, Antwi-Adjei, Mamba (53' Michel), Srbeny (81' Fridjónsson).

xxBANGxx | 21.02.2020 23:22

Nie oglądałem meczu, Lewy to kocur. Mam pytanie do tych co oglądali - kim jest Arzallus?

Joker | 21.02.2020 23:30

To jest po prostu drugie nazwisko Odriozoli, Hiszpanie mają po 2 nazwiska, choć generalnie każdy używa jednego, ale w dokumentach każdy ma dwa, po ojcu i panieńskie matki z tego co pamiętam.

Krax | 21.02.2020 23:53

Trochę szkoda Padeborn. Lewy mógł im darować chociaż tą jedną bramkę :) Ale w sumie sami wsadzali się na minę w tym meczu. Szkoda też, że nie wykorzystali lepiej kontr, bo często wychodzili z graczami Bayernu 2 na 2, ale jednak brakowało jakości i chłodnej głowy, szczególnie w sytuacji Mamby jeśli się nie mylę. Ten jeden punkt na pewno dużo by dla nich znaczył w kontekście utrzymania, a Bayern duzo by na tym nie stracił. Fajnie jak się utrzymają choćby ze względu na charyzmatycznego trenera.

xxBANGxx | 22.02.2020 00:44

Joker
Dzięki. W sumie nie zauważyłem braku przecinka. Głupi Ja. :P

sztEFFEn | 22.02.2020 00:45

Pełna zgoda z @Kraxem odnośnie Paderborn i ich trenera. Na pierwszy rzut oka taki "wariat" w dżokejce, który jak zdjął bluzę, to myślałem, że wleci na murawę i porządzi, ale później się okazało, że fajny gość. Co do meczu, wymęczone do bólu zwycięstwo. Goście dobrze przygotowani, Bayern źle ustawiony plus to, że grali od początku w dziewięciu. Coutinho przeszkadzał jak mógł, tracił, źle podawał i nie skorzystał z prezentu pod bramką gości. Odriozola to jeździec bez głowy, jak przyznali sami komentatorzy, wspominając jego mecze w Realu. Wrzutki na oślep - chyba tylko jedna doszła.
Bubel Neuera, to mam nadzieję jednorazowy wypadek, bo zachował się nieodpowiednio, delikatnie mówiąc. Lewy z 2 golami, ale w wielu momentach mu nie szło. Dobrze, że Gnabry miał dzień konia, choć w 89-90 min. mógł mieć trzecią asystę (do Zirkzee).

kuppanjaja | 22.02.2020 06:28

Brawo Neuer.. Jaki kapeć z niego się zrobił..

Solaris1990 | 22.02.2020 15:23

Mam nadzieję że Bayern zagra też tak samo z Chelsea i Gnabry z lewym będą mieli gorszy dzień. Mam dosyć ślizgania się Bayernu w meczach i w mistrzostwie Niemiec. Padebornu bardzo mi szkoda. Remis był by naprawdę dla nich super wynikiem  . Bayernowi w końcu by się przydało ładne lanie . Liczę na Chelsea. I wtedy wszystkim się oczy otworzą jacy oni są słabo. Tylko ta ligą niemiecką jest jeszcze słabsza od nich .

Bastor2703 | 22.02.2020 18:10

Solaris

Ślizganie bo wygrał tylko 1 bramka?
Idąc twoim tokiem myślenia to taki Bayer już dawno powinien grać w 2bundeslidze bo oni jak wygrywaja to przeważnie 1 bramką.
Bolą 4 litery ze znowu ten Bayern będzie pierwszy na koniec (;

Solaris1990 | 22.02.2020 19:05

Bastia od leverkusen śladów bo ta drużyna mistrza nigdy nie miała i nie jest kimś kto może być lepszy od Bayernu Borussia czy Lipska. Ale Bayern jeśli już ma zdobyć to mistrzostwo to niech pokazują klasę i wygrywają że spadkowiczem jak powinny . A nie pośmiewisko z siebie robią. Taki Bayern to śmiech na sali. Mam nadzieję że Lipsk wygra to mistrzostwo

Solaris1990 | 22.02.2020 19:06

Bastos od Leverkusen spadowa.

Asgaard | 22.02.2020 22:37

solaris, tez nie chce zeby Bayern zdobyl mistrza, ale w Europie zawsze za wszystkimi druzynami. Poza tym, dla Bayernu zadne lanie nic nie zrobi. Za duzo pilkarze teraz kosztuja i taka prawda. Niemcy tak kasy nie wydaja.

Solaris1990 | 23.02.2020 00:23

Asgaard . Co prawda to prawda. Masz rację wiadomo. Chce żeby niemieckie kluby zaszły jak najdalej w Europie. By pokazały że kasa nie jest ważna.  Albo najważniejsza. Ale w Niemczech chce by w końcu ktoś inny przejął pałeczkę  . I liczę na Lipsk.

Bastor2703 | 23.02.2020 03:38

Solaris
To żeby być godnym mistrzem Niemiec to trzeba wszystkie mecze wygrywać pogromem? Dzieciaku, sezon długi i Bayern gra na 3 frontach najwyższe cele. Nie każdy mecz da radę wygrać 3,4:0. Która drużyna jest w stanie tego dokonać? Nie pisz głupot i idź spać.

maras2422 | 23.02.2020 13:17

Bohater jest tylko jeden

Solaris1990 | 23.02.2020 14:07

Bastos sory ale w D.... byłeś i G.... widziałeś. Dla mnie Bayern to żenada to co grają. Czekam na mecz z Chelsea wtedy pogadamy . Zapraszam na forum cwaniak. Zobaczymy co powiesz jak dostaną lanie

Bastor2703 | 23.02.2020 23:06

Solaris
Widać że nie grzeszysz inteligencja. Nie masz żadnych argumentów. Wygrywaja mecz za meczem i to jest żenada? Głupiutki jesteś z tej zazdrości.