Napoli zwycięża z Brescią, grali Polacy

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  21.02.2020 22:40

Piotr Zieliński  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj 150 złotych
SSC Napoli pokonało w delegacji Brescię Calcio w pierwszym meczu 25. kolejki Serie A. Dodajmy, że od 67 minuty na boisku pojawił się Arkadiusz Milik, z kolei w 76. minucie na placu gry zameldował się Piotr Zieliński.

Ekipa z Lombardii podchodziła do swojego spotkania, chcąc przełamać serię meczów bez wygranej. Z kolei podopieczni Gennaro Gattuso chcieli wygrać swoje trzecie z rzędu spotkanie, licząc wszystkie rozgrywki.

Dość niespodziewanie dla wielu pierwszy gol meczu padł po strzale Jhona Chancellora, który wykorzystał dośrodkowanie Sandro Tonaliego z rzutu rożnego, pokonując golkipera teamu z Kampanii po uderzeniu głową. Do przerwy Brescia prowadziła 1:0.

Po zmianie stron goście zdołali jednak odwrócić losy rywalizacji o 180 stopni. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Lorenzo Insigne, wykorzystując rzut karny podyktowany za dotknięcie piłki ręką przez Alesa Mateju. Z kolei w 54. minucie kapitalnym trafieniem popisał się Fabian Ruiz i mieliśmy 2:1.

Co prawda w 72. minucie Mario Balotelli był blisko strzelenia gola wyrównującego, ale Włoch nieznacznie się pomylił, więc trzy "oczka" zainkasowali zawodnicy aktualnych wicemistrzów Serie A. Odnotujmy, że już w najbliższy wtorek Napoli rozegra swój pierwszy mecz w 1/8 finału Ligi Mistrzów z FC Barceloną.

Brescia Calcio - SSC Napoli 1:2 (1:0)

1:0 Chancellor 26'
1:1 Insigne 50' (k.)