Milan traci punkty we Florencji

dodał: maaarcin  |  źródło: SerieA.pl  |  22.02.2020 22:43

Ante Rebić  |  fot.Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj 150 złotych
Tylko jeden zdobył Milan w sobotnim wyjazdowym spotkaniu z Fiorentiną. Tylko jeden, ponieważ podopieczni Stefano Pioliego wyrównującego gola stracili grając w liczebnej przewadze.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania nie była wielkim widowiskiem, obie drużyny miały problem ze stwarzaniem sobie klarownych sytuacji. Pod bramką Milanu groźniej zrobiło się jedynie w 13. minucie, gdy do sytuacji strzeleckiej doszedł Gaetano Castrovilli, ale uderzył niecelnie.

W odpowiedzi celnym strzałem cztery minuty później popisał się Ante Rebić, ale na posterunku był Bartłomiej Drągowski, który nie miał problemów z obroną tego uderzenia.

W 34. minucie świetną indywidualną akcję przeprowadził Zlatan Ibrahimović, który przedarł się z piłką w pole karne i w sytuacji sam nas sam pokonał Drągowskiego. Radość Szweda z gola była jednak przedwczesna, bowiem po interwencji VAR gol nie został uznany. Ibrahimović pomagał sobie w tej akcji ręką. Pierwsza połowa zakończyła się tym samym bezbramkowym rezultatem.

W 56. minucie Milan wyszedł na prowadzenie! Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska i fatalnym błędzie jednego z obrońców Fiorentiny, piłka trafiła na środek pola karnego pod nogi Rebicia. Ten bez zastanowienia uderzył i po rykoszecie futbolówka wylądowała w siatce. Drągowski nie miał w tej sytuacji żadnych szans na skuteczną interwencję.

W 62. minucie Fiorentina doznała poważnego osłabienia, bowiem czerwoną kartką za faul na wychodzącym na czystą pozycję Ibrahimoviciu ukarany został Dalbert. W tym momencie wydawało się, że Rossoneri nie będą mieli problemów ze zdobyciem kompletu punktów.

Tak się jednak nie stało. W 85. minucie arbiter tego spotkania podyktował jedenastkę dla gospodarzy za faul Romagnoliego. Kilka chwil później Asmira Begovicia, który w 52. minucie zmienił w bramce Donnarummę, z rzutu karnego pokonał Erick Pulgar.

Fiorentina - Dalbert 62'

Fiorentina: Drągowski – Milenković, Pezzella, Caceres – Lirola (73' Igor), Duncan, Pulgar, Castrovilli (68' Cutrone), Dalbert – Vlahović, Chiesa

Milan: G. Donnarumma (52' Begović) – Conti, Gabbia (74' Musacchio), A. Romagnoli, Hernandez – Kessie, Bennacer – Castillejo (80' Saelemaekers), Calhanoglu, Rebić – Ibrahimović
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 25 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

MarkosSalInas | 22.02.2020 22:46

Brawo Milanik Milanówek :D Miejsce w drugie połówce tabeli już czeka na tan klub.

NewMaldini | 22.02.2020 22:47

Sędziowanie w tym meczu nie zasługuje nawet na 2/10. W pierwszej połowie facet nie uznaje TAKIEJ bramki Zlatana, a w drugiej przyznaje karnego którego nie podyktowaliby trzecioklasowi sędziowie z Ameryki południowej. Ponadto masa pomyłek przy różnych, autach i 2 czy 3 faulach. I to w dwie strony. Temu panu przyda się odpoczynek od piłki.

Silence | 22.02.2020 22:50

Typowałem remis i tak też było Liga Mistrzów coraz bardziej się oddala cały Milan

RedDevil2005 | 22.02.2020 22:55

Kibice Milanu mam do was tylko jedno pytanie, bo nie ogladam Milanu co kolejke. Dlaczego u was w pierwszym skladzie gra takie cos jak czalhanoglu? Widzialem w nim odbicie Lingarda z Manchesteru albo i gorzej. Gosc chyba nie mial ani jednego celnego podania do przodu a jak oddawal strzaly to pilka leciala gdzies na auty hahahah niezle sie usmialem z goscia. Czemu ten koles gra w pierwszym skladzie Milanu? Prosze o odpowiedz

Fonek | 22.02.2020 23:01

O pojawiła się pewna znakomita osobistość z tego forum, znowu. Mnie ciekawi kiedy skończy się efekt Ibry i powróci kryzys czy wyjdą z niego czy Pioli poleci szybko. Życzę Milanowi wszystkiego najlepszego wprawdzie niestety Piątek został kozłem ofiarnym dalszej odbudowy, ale jestem ciekaw co dalej będzie bo mieli teraz kilka zwycięstw zdobyli trochę punktów i jest o wiele lepiej niż było tylko z całym szacunkiem nie wierzę by utrzymali to tempo zdobywania punktów i co wtedy?

Yang | 22.02.2020 23:02

Najpierw nielogiczne przepisy nie uznają pierwszej bramki, a pozniej karny z dupy.

Lecz Milan grajac w przewadze nie powinien oddać pola Fiorentinie, moga miec pretensje do siebie.

kuzynstefan | 22.02.2020 23:09

Kibice Milanu nie narzekający na sędziów są tak często widywani jak Yeti :D

gk87 | 22.02.2020 23:16

Ta ręka Ibry śmiech na sali, przy ciele, naturalnie ułożona ,szkoda bo zabrali mu świetnego gola.

Joker | 22.02.2020 23:29

Co za różnica jak ręka była ułożona skoro teraz przepisy co do ręki w ofensywie są jasne. Jest jakiekolwiek dotknięcie piłki ręką to przerywamy akcje i nie ma gola.

Walkalone | 22.02.2020 23:30

Punkt widzenia zależy od siedzenia. Wyobrażam sobie sytuację, że gola po takiej "naturalnej ręce" strzela Chiesa Milanowi. I co by było wtedy? No AC Milan, niczym Hiob, wiecznie pokarany.

JerryF | 23.02.2020 00:05

To wszystko znowu wina tylko tego, że Juventus znowu sędziego!!

dalmare | 23.02.2020 00:06

W ataku nie ma 'naturalnej pozycji' (tylko w obronie). Patrz Art 12, Faul ręki: "Jest przewinienie jeśli piłkarz: (..) osiąga posiadanie/kontrolę piłki po dotknięciu ręką/ramieniem i potem: -zdobywa bramkę, -kreuje okazje na gol..."
>
aia-figc.it/download/settoretecni co/03_06_2019circolare%201%20201920 .pdf
strona 8, sam początek
(mam tylko po włosku ale łatwo przetłumaczyć)
---
Kto ciekawy, jak zwykle sytuacje omawia Moviola calciomercato:
calciomercato.com/news/fiorentina -milan-moviola-live-42501

JerryF | 23.02.2020 00:11

Poprawka:)
To wszystko znowu wina tylko tego, że Juventus kupił sędziego!!

Calcio99 | 23.02.2020 00:23

Nikt tu o Juventusie nie wspominał, ale skoro kolega Juventini zabrał głos, to tylko zapytam szanownego grona ekspertów serię a. pl czy waszym zdaniem gdyby przy wyniku 1-0 dla Juve np. Bonucci wszedł w ten sposób w Cutrone, to czy sędzia by gwizdnął 11? Ja myślę że chociaż w tak spornej kwestii w końcówce meczu przynajmniej by sprawdził Var... Oczywiście Milan sam sobie jest winien...Paradoksalnie sądze że by mogli to wygrać gdyby Viola grała do końca w 11. Coś dziwnego stało się z tą drużyna gdy zaczeli grać w przewadze... Katastrofa mentalna

dalmare | 23.02.2020 00:42

@ | 23.02.2020 00:23-
-  Faktycznie prowokacja powyżej zbędna ("kolega juventinO", nie "-i" ). Proszę zajrzeć do podanego linku Moviola: "min 83': ...rigore (...)decisione dubbia".
"Decyzja wątpliwa".To grzecznościowe określenie z pewnością zna każdy kibic.

JerryF | 23.02.2020 00:44

@czy waszym zdaniem gdyby przy wyniku 1-0 dla Juve np. Bonucci wszedł w ten sposób w Cutrone, to czy sędzia by gwizdnął 11?

Oczywiście, że nie. Po to się składamy na sędziego by nie gwizdał :)
Zarówno Rocco Commisso, jak i duża część kibiców Milanu na tej stronie to potwierdzili, twardymi dowodami. Dzisiaj też sędzia winien.

Rectum | 23.02.2020 01:36

Sędzia to turyński psiarczyk i tyle.

Mucha52 | 23.02.2020 02:00

Gdzie ten sędzia widział karnego?

mr_roba | 23.02.2020 08:05

Niestety piszemy coraz więcej o sędziowaniu - bez znaczenia, w której lidze - a mniej o samej grze.
VAR miał być zbawieniem.
Okazuje się, że środowisko sędziowskie jest po prostu nieudolne. Szkolenie sędziów leży i kwiczy.
Kiedyś sędziowie mieli na usprawiedliwienie, że mają ułamek sekundy na podjęcie decyzji. Gra się szybko toczy. Oko ludzkie nie jest w stanie wychwycić. Etc.
Nie wiem, może to wina niejednoznacznych przepisów?
Może przepisy jedno a interpretacja to drugie?
Bo do ręki w ataku to się zgadzam - powinno być zawsze odgwizdanie przynajmniej nie będzie gadania, że temu gwizdnęli a tamtemu odpuścili bo jest z większego klubu.
Ręka w obronie? Jeśli nie jest przy ciele to gwizdać zawsze. Dlaczego? Aby decyzje były jednolite. Zapobiegnie to doszukiwania się oszustw.
Podsumowując mój wywód problemem chyba jest mnogość interpretacji przepisów i losowe ich stosowanie.

Kamilek1936 | 23.02.2020 10:16

Ręka była a wydaje mi się że po wślizgu obrońcy to Ibra też dotknął piłki ręka.

MateuszDabrowsk | 23.02.2020 10:28

Pechowo stracone punkty.
Nie wiem czemu ale czułem że w końcówce pewnie wpadnie jakiś babol. Mieliśmy 3 pkt w garści. Fiorentina jak zwykle na farcie w końcówce.

MarcosSalinas | 23.02.2020 12:30

Straszny wał z tą 11 Fiorentiny.W ostatnich latach coś za dużo tych błędów sędziowskich w meczach Milanu.Rok temu dwa niezauważone faule w polu karnym Juventusu, ostatnio wykartkowanie zagrożonego zawodnika za nieistniejący kontakt z rywalem, jeszcze innym razem brak odgwizdanej ręki, teraz ten karny z kapelusza.Czyżby jakaś sędziowska agenda przeciw czerwono-czarnej części Mediolanu?

ola | 23.02.2020 13:12

Wg mnie karny dla fiołków mocno naciągany.

troltroli | 23.02.2020 15:26

Miłej niedzieli trole;)
ps niedługo nie będziecie mieli kogo obrażać i pisać głupot bo mecze będą odwoływane.

plotek90 | 24.02.2020 06:35