LE: Rangersi z awansem

Steven Gerrard

SC Braga przegrała u siebie z Rangers FC 0:1 (0:0) w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Szkocki zespół awansował do następnej fazy.

The Gers wygrali pierwsze spotkanie 3:2 i do Portugalii pojechali bronić korzystnego wyniku.

Tuż przed przerwą mieli doskonałą okazję, by powiększyć przewagę. Ianis Hagi zmarnował jednak rzut karny.

Zwycięstwo szkockiemu zespołowi zapewnił w 61. minucie Ryan Kent, który wykorzystał sytuację sam na sam.

Piłkarze Rangers FC awansowali do 1/8 finału Ligi Europy. Drużyna z Ibrox Park po raz ostatni w tej fazie rozgrywek brała udział w sezonie 2010/2011.

SC Braga – Rangers FC 0:1 (0:0)