Puchar Francji: PSG rozbił Lyon!

Kylian Mbappe
Obserwuj nas w

Paris Saint-Germain zostało pierwszym finalistą rozgrywek o Puchar Francji. W środowy wieczór podopieczni Thomasa Tuchela wysoko 5:1 pokonali na wyjeździe Olympique Lyon.

Czytaj dalej…

Spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla gospodarzy, którzy w 11. minucie zaskoczyli defensywę faworyzowanych gości i objęli prowadzenie. Piłke w bramce strzeżonej przez Navasa umieścił Terrier.

Radość Lyon z prowadzenie nie trwała jednak długo, bowiem już trzy minuty później do wyrównania doprowadził Mbappe. Wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W 61. minucie Lyon doznał poważnego osłabienia, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką za zagranie piłki ręką w polu karnym ukarany został Marcal. Kilka chwil później prowadzenie dla PSG z rzutu karnego uzyskał Neymar.

W kolejnych minutach paryżanie zdobyli jeszcze dwie bramki. W 70. minucie do siatki Lyonu po indywidualnej akcji trafił Mbappe, a w 82. minucie czwartego gola strzałem z czternastu metrów zdobył Sarabia.

Goście nie zamierzali na tym poprzestawać i w samej końcówce zdobyli jeszcze piątego. Hattricka skompletował wówczas Mbappe.

Olympique Lyon – Paris Saint-Germain 1:5 (1:1)

1:0 Terrier 11′
1:1 Mbappe 14′
1:2 Neymar (k.) 64′
1:3 Mbappe 70′
1:4 Sarabia 82′
1:5 Mbappe 90+2′