Lille lepszy od Lyonu

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Na zakończenie 28. kolejki francuskiej ekstraklasy Lille OSC pokonało na swoim stadionie Olympique Lyon 1:0. Dzięki tej wygranej ekipa Christophe’a Galtiera traci już tylko jeden punkt do trzeciego Stade Rennes.

Przed pierwszym gwizdkiem obie ekipy dzieliła różnica sześciu punktów. Tym samym potyczka na Stade Pierre-Mauroy zapowiadała się bardzo interesująco. Tym bardziej że gospodarze mieli za sobą dwa kolejne zwycięstwa, a zawodnicy Les Gones otrzymali ostatnio lekcję piłkę nożnej od Paris Saint-Germain w Pucharze Francji.

Wynik rywalizacji został rozstrzygnięty w 33. minucie, gdy do siatki trafił Loïc Rémy. Napastnik Lille wykorzystał podanie od Jonathana Bamby, oddając strzał z mniej więcej trzynastu metrów. Do przerwy było zatem 1:0.

W drugiej połowie żadnej ze stron nie udało się zdobyć bramki, więc trzy “oczka” zainkasowało Lille, notując swoje trzecie z rzędu zwycięstwo w Serie A, Podopieczni Rudiego Garcii zanotowali z kolei 10. porażkę w sezonie.

Lille OSC – Olympique Lyon 1:0 (1:0)