Rosja: Zenit gromi, wygrane Spartaka i Rubina

Maciej Wilusz

Zwycięstwami Spartaka Moskwa, Zenitu Sankt Petersburg i Rubina Kazań zakończyły się sobotnie spotkanie 22. kolejki rosyjskiej ekstraklasy. Na

Spotkanie w Orenburgu bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie w 17. minucie po trafieniu Fameyeha. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził jednak Ponce, a w drugiej połowie Spartak potwierdził swoją wyższość nad rywalami zdobywające dwa gole po uderzeniach Larssona i Mirzova.

Żadnym problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miał Zenit Sankt Petersburgu, który u siebie rozgromił 7:1 Urał Jekaterynburg, w barwach którego od pierwszej minuty wystąpili Rafał Augustyniak i Maciej Wilusz. Zenit już po pierwszej połowie prowadził 4:0, a w drugiej połowie dobił już tylko swojego rywala. Dla gospodarzy to pierwsza wygrana w tym roku.

Słabą passę przełamali piłkarze Rubina Kazań, którzy na wyjeździe skromnie 1:0 pokonali Arsenał Tuła. Zwycięskiego gola zdobył Davitashvili.

FC Orenburg – Spartak Moskwa 1:3 (1:1)
1:0 Fameyeh 17′