REKLAMA
REKLAMA

Euro jednak w 2021 roku? To zburzy terminarz piłkarski!

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: BBC  |  17.03.2020 12:14
Euro jednak w 2021 roku? To zburzy terminarz piłkarski!

 |  Euro 2020

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
W mediach angielskich pojawiają się pierwsze doniesienia na temat decyzji władz UEFA w sprawie Euro 2020. Podobno decydenci Europejskiej Unii Piłkarskiej są zwolennikami przesunięcia Mistrzostw Europy o rok, czytamy na łamach portalu BBC Sport.

Powyższa decyzja miałaby na celu pozwolić poszczególnym ligom na dokończenie rozgrywek. Warto jednak zaznaczyć, że rozegranie Euro w 2021 roku miałoby swoje konsekwencje w kalendarzu piłkarskim.

Trzeba pamiętać, że na przyszły rok zaplanowane są też inne imprezy piłkarskie organizowane przez UEFA. Mowa między innymi o Mistrzostwach Europy kobiet, Młodzieżowych Mistrzostwach Europy do lat 21. Trzeba też pamiętać, że na przełomie maja i czerwca 2021 roku mają się odbyć kluczowe spotkania w Lidze Narodów UEFA.

Na czerwiec przyszłego roku jest też zaplanowana pierwsza edycja rozszerzonych Klubowych Mistrzostw Świata organizowanych przez FIFA.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 7 komentarzy

BOYSSAN | 17.03.2020 12:31

Przesunięcie na 2021 byłoby najlepsza decyzja jaka UEFA może teraz podjąć.

wojojuve | 17.03.2020 12:48

Zdecydowanie tak. Liga Narodow oraz KMS to smiech na sali, niewiele istotniejsze od meczy towarzyskich. Kobiety i tak nie zagraja w turnieju meskim, wiec nie ma kolizji, a jesli chodzi o tv to i tak nikt nie oglada tej amatorszczyzny... Co do U21 to mysle, ze niewielka liczba pilkarzy zagralaby w obydwu turniejach, wiec strata jest mala.

xxBANGxx | 17.03.2020 14:59

Jeśli wirus się nie zatrzyma, to straty będą liczone w miliardach (a zapewne w Bielinach) euro, dlatego taki termin ME to będzie najmniejszy problem, kiedy gospodarka się zawali. Ekonomia to nie żarty, a przy stratach, które moga nastąpić, możemy być świadkami największego kryzysu na świecie, który swoim rozmiarem przyćmi ten z lat 30-tych ubiegłego wieku.

xxBANGxx | 17.03.2020 14:59

*bilionach, nie wiem skąd ten Bieliny

mr_roba | 17.03.2020 16:52

Ogólnie ilość tych wszystkich turniejów powoduje powoduje bardziej przesyt.
Przecież KMS, gdzie walczą drużyny, o których nikt nie słyszał by na półfinał i finał zagościli profesorowie z Europy i Ameryki Płd. to żart z kibiców.
Przyznaje, że kolka razy obejrzałem mecze gdzie poziom co najwyżej naszej Ekstraklasy.
Kobiece rozgrywki to rozrywka tylko dla zawodników i ich rodzin. Przecież tam jest poziom rodem z Orików.
Szczerze mówiąc Euro z tyloma zespołami przestaje elektryzować.
Co za dużo to nie zdrowo.

mad_PD | 17.03.2020 18:20

Zgadzam się, że piłka nożna kobiet mogłaby być rozgrywana w tym samym czasie kiedy ME, ale o to właśnie chodzi UEFA, by spopularyzować te rozgrywki, a najlepszym rozwiązaniem jest granie, kiedy nie ma męskich rozgrywek.
KMŚ mogłyby być rozgrywane tak jak teraz -zimą jeszcze na starych warunkach - wyjątkowo.

To EURO mam nadzieję, że jedno z ostatnich w tak wielu państwach. O ile MŚ w niemal całej Ameryce Płn są do zaakceptowania, bo logistycznie pewnie będzie to bdb zorganizowane, ale też martwi oczywiście aż tyle ekip uczestniczących, to w Europie zawsze w jakimś państwie może się coś dziać, co sprawi, że rozgrywki nie będzie możliwości rozegrania meczów.

Ligę Narodów przełożyć i grać ewentualnie mecze towarzyskie.

mad_PD | 17.03.2020 18:26

Widzę, że Euro 2024 tylko w Niemczech, Euro 2028 też co najwyżej w 4 państwach (bałkańskich)kadra.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy