Podział punktów w Augsburgu

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Podziałem punktów zakończyło się ostatnie spotkanie 30. kolejki Bundesligi, w którym Augsburg na własnym stadionie zremisował 1:1 z FC Koeln. Obie bramki padły w samej końcówce meczu.

W roli faworyta do niedzielnego spotkania przystępowali piłkarze Augsburga, którzy prezentowali się zdecydowanie lepiej od rywali od wznowienia rozgrywek. Chcieli również potwierdzić korzystny dla siebie bilans w meczach z FC Koeln przed własną publicznością (3-2-0). Goście z Kolonii nie mieli po swojej stronie zbyt wielu atutów. W ostatnich pięciu ligowych spotkaniach zapisali na swoje konto zaledwie dwa punkty.

Po pierwszej połowie, na przerwę z ogromnym niedosyt mogli schodzić gospodarze. W 27. minucie nie wykorzystali bowiem doskonałej sytuacji do zdobycia bramki. Bramkarz FC Koeln zrehabilitował się za swój błąd i sprokurowanie rzutu karnego, świetnie odbijając piłkę po uderzeniu Floriana Niederlechnera z jedenastu metrów.

Nie była to jedyna bardzo dobra interwencja bramkarza gości w tym spotkaniu. Horn kilkakrotnie uchronił gości z Kolonii przed stratą gola. Tymczasem w 85. minucie niespodziewanie na prowadzenie wyszli goście. Po zagraniu Ismaila Jakobsa do siatki trafił Anthony Modeste. Radość zespołu z Kolonii nie trwała jednak długo, bowiem w 88. minucie do wyrównania doprowadził Philipp Max, ratując swojej drużynie jeden punkt.