Triumf Hellasu Werona!

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: SerieA.pl  |  20.06.2020 23:38

Paweł Dawidowicz  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Piłkarze Hellasu Verona pokonali u siebie Cagliari Calcio 2:1. Dzięki tej wygranej tegoroczny beniaminek awansował na 7. miejsce w tabeli i do pozycji pozwalającej na udział w europejskich pucharach traci już tylko punkt. W drużynie gospodarzy nie zagrali Mariusz Stępiński i Paweł Dawidowicz. Sebastian Walukiewicz z zespołu gości, spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Drugi mecz Serie A po wznowieniu rozgrywek miał miejsce na Stadio Marc'Antonio Bentegodi w Weronie, gdzie Hellas podejmował Cagliari Calcio. Obie drużyny przed przerwą miały problem z wygrywaniem, więc teraz chciały przełamać złą passę i odnieść zwycięstwo.

Piłkarze Hellasu od pierwszych minut spotkania byli bardzo aktywni, w 14. minucie dało to efekt w postaci bramki na 1:0. Lazović dośrodkował ze skraju pola karnego idealnie na głowę Di Carmine, który z bliskiej odległości po strzale głową skierował piłkę do siatki.

W 27. minucie było już 2:0 dla klubu z Werony. Verre ruszył w środku pola z piłką, minął rywali i zagrał kapitalnie miedzy obrońców do Di Carmine. Włoch przyjął futbolówkę i fenomenalnie uderzył z dystansu nie dając szans bramkarzowi na obronę. Tym samym, napastnik gospodarzy miał już tego wieczoru na koncie 2 gole.

Grający od 35. minuty w osłabieniu piłkarze Hellasu, tuż przed końcem pierwszej połowy stracili gola. Długie podanie od obrońcy przyjął Pellegrini, który odegrał głową do Simeone. Argentyńczyk uderzył po koźle w lewy róg bramki i zdobył gola kontaktowego.

W drugiej połowie grający w przewadze liczebnej zawodnicy z Sardynii, wyraźnie uwierzyli w siebie. Mieli większe posiadanie piłki i próbowali doprowadzić do remisu. Jednak w 70. minucie nieodpowiedzialnie zachował się Cigarini. Pomocnik gości w krótkim odstępie czasu otrzymał drugą żółtą kartkę i od tego momentu obie drużyny grały w osłabieniu.

Mimo prób, goście nie zdołali już zdobyć gola na wagę remisu. Tym samym, piłkarze Cagliari nie wygrali od 13-nastu spotkań!

W następnej kolejce piłkarze Hellasu ponowie zagrają u siebie. Tym razem z Napoli. Z kolei gracze Cagliari podejmą na wyjeździe Spal Ferrara.