Manchester United w półfinale Pucharu Anglii

Harry Maguire

Manchester United został pierwszym półfinalistą rozgrywek o Puchar Anglii. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera w sobotnim ćwierćfinale pokonali po dogrywce 2:1 Norwich City.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania nie była wielkim widowiskiem. Choć optyczną przewagę mieli podopieczni Ole Gunnara Solskjaera, to niewiele z niej wynikało. Defensywa gospodarzy bardzo dobrze radziła sobie z atakami Czerwonych Diabłów. Gospodarze wyczekiwali również na okazję do zaskoczenia faworyzowanych rywali. Taka nadarzyła się w 44. minucie, ale uderzenie Lukasa Ruppa zostało zablokowane.

Sześć minut po przerwie Manchester United objął prowadzenie. Po zagraniu z lewej strony boiska i błędzie jednego z obrońców Norwich, piłka dość przypadkowo trafiła do Odiona Ighalo, który sprytnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali.

W 75. minucie Norwich niespodziewanie doprowadziło do wyrównania. Romero uderzeniem z dystansu zaskoczył Todd Cantwell. Bramkarz Manchesteru United powinien w tej sytuacji zachować się jednak zdecydowanie lepiej. Pięć minut później drugiego gola dla gości mógł zdobyć Mason Greenwood, ale piłka po jego strzale poszybowała nad bramką.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, Norwich City doznało poważnego osłabienia, bowiem czerwoną kartką za brzydki faul na rywalu ukarany został Timm Klose. Tym samym Kanarki musiały grać w dziesiątkę przez całą dogrywkę.

W dogrywce przewaga Manchesteru United nie podlegała dyskusji. Do sytuacji strzeleckich dochodzili Odion Ighalo, Paul Pogba i Marcus Rashford, ale wynik nie ulegał zmianie. Gdy wydawało się, że nie obejrzymy już bramek i o awansie będą musiały zadecydować rzuty karne, w 118. minucie awans Czerwonych Diabłów zapewnił Harry Maguire.