Leicester z trzema oczkami

Jamie Vardy

Zawodnicy Leicester City – w meczu Premier League – wygrali z Crystal Palace 3:0. Bramki dla triumfatorów zdobywali Iheanacho i Vardy (dwie).

Co działo się w tej konfrontacji? Piłkarze Lisów mogli wyjść na prowadzenie, w dzisiejszym starciu z Orłami, w 14. minucie. Wówczas próbował Justin. Było blisko, lecz finalnie piłka trafiła tylko w poprzeczkę bramki rywali.

Kilka minut potem na strzał zdecydował się Perez. Piłkarzowi Leicester zabrakło jednak nieco precyzji i cały czas mieliśmy 0:0.

W 32. minucie okazję mieli z kolei przyjezdni. Milivojević nie przymierzył jednak dokładnie z rzutu wolnego i nie zmusił Schmeichela do interwencji.

Gospodarze wyszli na prowadzenie kilka minut po zmianie stron. Jak do tego doszło? Iheanacho skorzystał z podania od Tielemansa i z bliska wpakował piłkę do bramki Crystal Palace.

Po godzinie gry na King Power Stadium mogło być 1:1. Do piłki doszedł Cahill, uderzył celnie, ale bardzo dobrze w bramce Lisów spisał się Duńczyk Schmeichel.

W 77. minucie podopieczni Rodgersa podwyższyli. Piłkarze Crystal Palce pogubili się w obronie, Barnes zagrał do Vardy’ego, a ten trafił do pustej bramki Orłów.

W końcówce sytuacji sam na sam nie zmarnował Vardy i gospodarze pewnie zainkasowali komplet punktów. Obecnie Lisy mają 58 oczek. Z kolei londyńczycy zdobyli w tej kampanii 42 punkty.