Spadek Norwich, cztery gole Antonio

Łukasz Fabiański

Gracze Norwich City przegrali z West Ham United 0:4 i spadli z ligi. Dla gospodarzy to siódma kolejna przegrana w Premier League. W barwach WHU całe spotkanie rozegrał Fabiański.

Jak wyglądał ten mecz? Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęło się dla gości z Londynu. Już w jedenastej minucie przyjezdni objęli prowadzenie. Gracze WHU mieli rzut rożny, piłkę przedłużył Diop, a Antonio wpakował ją z bliska obok bezradnego golkipera Kanarków.

Zawodnik WHU po raz kolejny przypomniał o sobie w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy. Wtedy to Noble precyzyjnie dośrodkował, a Antonio podwyższył uderzając głową.

W 54. minucie Antonio wyszedł sam na sam z bramkarzem Norwich. Wykorzystał tę okazję na raty i zdobył swojego trzeciego gola w tej konfrontacji.

W 74. minucie Antonio trafił po raz czwarty. Jak do tego doszło? Z prawej strony pola karnego dostrzegł go Fredericks, a ten efektownym uderzeniem pokonał Krula. Dzisiaj król był tylko jeden.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i gospodarze przegrali 0:4. Piłkarze Kanarków spadli z Premier League. Obecnie zajmują ostatnie miejsce i do bezpiecznej strefy (na trzy kolejki do końca) mają 13 punktów straty. Rywale są na 16. lokacie (34 oczka).