LE: Inter w ćwierćfinale!

Romelu Lukaku

Inter Mediolan pokonał 2:0 Getafe CF w spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy, dzięki czemu wywalczył awans do kolejnej fazy rozgrywek. W ćwierćfinale rozgrywek team z miasta mody, którego celem jest zwycięstwo w cały rozgrywkach, w poniedziałek zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu Bayer Leverkusen – Rangers FC.

Mediolańczycy przystępowali do swojej potyczki, chcąc nie tylko wywalczyć awans do kolejnej fazy rozgrywek, ale również poprawić bilans meczów z ekipami z Hiszpanii. W ostatnich dwunastu tego typu starciach Inter wygrał w nich tylko raz, co ujmy tej ekipie nie przynosi.

Przedstawiciel La Liga aktywniej zaczął zawody na stadionie w Gelsenkirchen, ale niewiele to dało, bo na przerwę ostatecznie w lepszych nastrojach udali się podopieczni Antonio Conte. W 33. minucie na prowadzenie Nerazzurrich wyprowadził Romelu Lukaku, który wygrał pojedynek jeden na jeden z jednym z rywali, po czym oddał strzał z lewej nogi, zmuszając golkipera Getafe do kapitulacji.

W drugiej części gry mediolańczycy szukali kolejnych goli. Najpierw Nicolo Barella oddał strzał sprzed pola karnego w 48. minucie, ale nieznacznie się pomylił. Z kolei w 67. minucie bliski zdobycia bramki wyrównującej był Jaime Mata, oddając strzał głową. W każdym razie świetnie między słupkami Interu spisał się Samir Handanović, przerzucając piłkę nad poprzeczką.

Kolejną szansę na gola przedstawiciel hiszpańskiej ekstraklasy miał w 76. minucie, gdy bramkę z rzutu karnego mógł zdobyć Jorge Molina, ale zawodnik Getafe chybił, więc wynik nie uległ zmianie. Tymczasem w 83. minucie wynik spotkania ustalił Christian Eriksen, który wykończył akcję, którą tak na dobrą sprawę sam zainicjował, więc przedstawiciel Serie A wygrał mecz 2:0.