REKLAMA
REKLAMA

Brzęczek: Reprezentacja Holandii to światowa czołówka

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Łączy nas piłka  |  31.08.2020 15:20
Brzęczek: Reprezentacja Holandii to światowa czołówka

Jerzy Brzęczek  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Reprezentacja Polski dzisiaj zaczęła zgrupowanie przed meczami Ligi Narodów UEFA. Tradycyjnie zostało one rozpoczęte od konferencji prasowej, na której pojawił się selekcjoner Biało-czerwonych – Jerzy Brzęczek. Opiekun polskie ekipy wypowiedział się między innymi na temat nieobecności Roberta Lewandowski, a także długiej przerwie, która była podyktowana sytuacja pandemiczną.

Reprezentacja Polski we wrześniu rozegra dwa mecze. Najpierw w Amsterdamie podopieczni Jerzego Brzęczka zmierzą się z Holandią. Spotkanie to jest zaplanowane na 4 września. Z kolei kilka dni później Biało-czerwoni zmierzą się z Bośnią i Hercegowiną.

Powrót po 10 miesiącach


- Jednym z najważniejszych problemów to przerwa – aż 10 miesięcy. W piłce nożnej jest to niesamowicie długi okres. Wystarczy spojrzeć na kadrę, która teraz się zmienia - zaczął opiekun polskiej ekipy.

W reprezentacyjnej koszulce z orzełkiem na piersi we wrześniowych bojach zabraknie "Lewego". Lewandowski po triumfie w Lidze Mistrzów z Bayernem Monachium otrzymał od Brzęczka okazję do odpoczynku po wyczerpującym sezonie. Selekcjoner Biało-czerwonych wypowiedział się na ten temat.

- Rozmawialiśmy z Robertem, byliśmy w kontakcie podczas fazy finałowej Ligi Mistrzów. Gratulacje dla niego, to był dla niego bardzo dobry czas. Powinien otrzymać nagrodę dla najlepszego piłkarza świata w minionym sezonie. Bierzemy pod uwagę, że przed nami trudny sezon. Chcemy aby Robert odpoczął fizycznie i psychicznie i aby dalej zadziwiał świat swoimi umiejętnościami - przekonywał były trener Wisły Płock.

Brzęczek nie chce lekceważyć Ligi Narodów


W powszechnej opinii Liga Narodów UEFA to rozgrywki, które są traktowane przez wiele reprezentacji po macoszemu. Brzęczek przekonuje jednak, że jego drużynę czekają ważne spotkania. - Liga Narodów to dla nas bardzo ważny turniej. Wyniki mają wpływ na rozstawienie koszyków. Oczywiście, będziemy chcieli pewne rzeczy sprawdzać, ale podchodzimy do tych meczów z pełną koncentracją - przekonywał 49-latek.

Pierwszym rywalem reprezentacji Polski po dłuższej przerwie będzie Holandia. Co sądzi urodzony w Truskolasach trener o ekipie z Beneluksu? - Reprezentacja Holandii na dzisiaj to jest czołówka światowa. Myślę, że jest to jeden z faworytów do walki o medale. Mamy świadomość ich jakości. Nie będzie to dla nas łatwe spotkanie, ale mecze z czołówką europejską pozwolą nam się rozwijać - powiedział selekcjoner.

Brzęczek ujawnił też, że pod nieobecność napastnika mistrzów Niemiec kapitanem zespołu będzie Kamil Glik. Doświadczony obrońca niedawno stał się bohaterem transferu, rozstając się z AS Monaco. Glik w trakcie kampanii 2020/2021 będzie bronił barw Benevento Calcio.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

AtalantaFAN | 31.08.2020 16:01

Bedzie jakies 0:5 dla Holendrów.Polska reprezentacja poza Lewandowskim,Zielińskim i Bramkarzami to przeciętniacy.kadra.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy