REKLAMA
REKLAMA

Henderson odejdzie, jeżeli nie wygryzie De Gei?

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ESPN  |  03.09.2020 18:12
Henderson odejdzie, jeżeli nie wygryzie De Gei?

Herb Manchesteru United na koszulce  |  fot. Nike

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Dean Henderson, który niedawno podpisał nowy kontrakt z Manchesterem United, będzie naciskał na kolejne wypożyczenie, jeżeli nie uda mu się wygrać rywalizacji o miejsce w składzie z Davidem de Geę.

Henderson ostatnie dwa sezony spędził na wypożyczeniu w Sheffield United, ale latem wrócił na Old Trafford. 23-latek podpisał nową długoterminową umowę z klubem i będzie starał się przekonać do siebie Ole Gunnara Solskjaera.

Czerwone Diabły nowy sezon Premier League rozpoczną od meczu z Crystal Palace, który rozegrany zostanie 19 września. Henderson nie ukrywa, że liczy na występ w wyjściowym składzie. Jeżeli tak się nie stanie poważnie rozważy odejście na kolejne wypożyczenie, bowiem okno transferowe będzie otwarte do 5 października.

- Moim celem jest gra w przyszłym sezonie. Po ostatnim sezonie nie chcę usiąść na ławce. To nie byłoby mądre, gdybym siedział i nie grał w piłkę. Uważam, że nie pomogłoby to żadnej ze stron - powiedział Henderson, cytowany przez ESPN. - Wiele rzeczy można uzyskać dzięki treningowi i oczywiście nauczyć się od kogoś takiego jak David, czy inni bramkarze i trenerzy. Nic nic nie zastąpi jednak gry. Nie rozwinę się siedząc na ławce, potrzebuję występów - kontynuował Anglik.

- David de Gea jest oczywiście świetnym bramkarzem od wielu lat. Był fenomenalny i dążę do tego, aby zrobić taką karierę jak on. Od pierwszego dnia przygotowań będę ciężko pracował, aby wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie, ponieważ jest to coś, czego zawsze chciałem. Jestem teraz tego tak blisko i nie zamierzam się poddawać - dodał 23-letni bramkarz.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy