Crystal Palace lepsze od Southampton

Jan Bednarek

Zawodnicy Crystal Palace – w meczu Premier League – wygrali z Southampton FC 1:0. Bednarek grał przez pierwszą połowę, a potem został zmieniony przez Vestergaarda.

Co działo się na terenie Orłów? Piłkarze Crystal Palace stosunkowo szybko objęli prowadzenie. W 13. minucie celnie z prawej strony pola karnego dośrodkował Townsend, a Zaha strzałem z pierwszej piłki pokonał golkipera Świętych.

W 36. minucie tak naprawdę powinno być 2:0 dla zawodników klubu z Londynu. W bardzo dobrej sytuacji znalazł się Kouyate, ale skutecznie interweniował McCarthy i Święci wciąż przegrywali tylko jednym trafieniem.

W 53. minucie do wyrównania mógł doprowadzić Adams. Bramkarz rywali wyczuł jednak jego intencje i popisał się dobrą paradą.

W 82. minucie podopieczni Hodgsona podwyższyli na 2:0. Finalnie jednak – po wideoweryfikacji – to trafienie nie zostało uznane z powodu spalonego.

W 87. minucie do wyrównania próbował doprowadzić Ward-Prowse, ale chybił i bramkarz Crystal Palace nie musiał nawet interweniować.

W doliczonym czasie gry Zaha mógł definitywnie rozstrzygnąć wynik, ale nieznacznie przestrzelił. Potem gola na wagę remisu mógł zdobyć Ings, lecz dobrze interweniował Guaita.

Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i zawodnicy Orłów pokonali Świętych 1:0.