REKLAMA
REKLAMA

Afera melioracyjna: CBA przeszukało siedzibę PZPN

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Pk.gov.pl  |  10.09.2020 10:17
Afera melioracyjna: CBA przeszukało siedzibę PZPN

Zbigniew Boniek  |  fot. Grzegorz Wajda

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Centralne Biuro Antykorupcyjne przeszukało dzisiaj siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej, a także związków wojewódzkich. Interwencja służby specjalnej jest następstwem tzw. afery melioracyjnej.

Centralne Biuro Antykorupcyjne swoje działania w sprawie zaczęło od pojawienia się funkcjonariuszy w siedzibie głównej Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz oddziałów szesnastu związków okręgowych, a także Urzędu Miasta w Koszalinie.

"Przeszukania związane są z jednym z wątków tzw. afery melioracyjnej dotyczącym nieprawidłowości finansowych w działalności Fundacji All Sports Promotion, działającej w imieniu AZS Koszalin S.A." - czytamy w komunikacie opublikowanym na łamach oficjalnej strony internetowej Prokuratury Krajowej.

"W toku postępowania prokurator ustalił, że fundacja podpisywała w latach 2011-2013 umowy o świadczenie usług reklamowych z Zakładami Chemicznymi. Przeprowadzono analizę dokumentacji Fundacji All Sports Promotion, jak również dokumentacji innych podmiotów oraz analizę wzajemnych przepływów finansowych. W ich wyniku potwierdzono, iż część środków przekazywanych przez Zakłady Chemiczne w związku z zawieraniem umów reklamowych z Fundacją All Sports Promotion (działającą w imieniu AZS Koszalin S.A.) nie trafiała do AZS Koszalin S.A" - czytamy dalej.Warto odnotować, że już w lipcu zatrzymanych zostało siedem osób w sprawie. Niewykluczone, że będą miały miejsce kolejne działania w związku z tzw. aferą melioracyjną.

Komentarz na łamach jednego z portali społecznościowych na temat przeszukiwania siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej wyraził natomiast zwykle sceptycznie nastawiony do działań związku Marek Wawrzynowski z WP Sportowe Fakty. Tym razem jednak znany dziennikarz krytycznie wyraził się na temat działań służb specjalnych.

"Widzę, że cała machina państwowa została rzucona na PZPN. Atakują centralę, związki regionalne, Szkoda, że powodem nie jest żenujący poziom szkolenia, zarżnięcie rynku trenerów i ogólnie fatalny poziom polskiej piłki tylko wypowiedzi Bońka... znaczy sorry, afera melioracyjna ;)" - napisał Wawrzynowski.

OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco