Kilka minut Kądziora. Villarreal pokonał Eibar

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  19.09.2020 18:02

Damian Kądzior  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
W pierwszym sobotnim spotkaniu 2. kolejki hiszpańskiej La Liga, Villarreal pokonał na El Madrigal 2:1 (0:0) Eibar. Żółte Łodzie Podwodne sięgnęły po trzy punkty, odnosząc pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Drugi występ na hiszpańskich boiskach zaliczył Damian Kądzior.

28-letni polski skrzydłowy zawodnikiem Eibar został pod koniec sierpnia, przenosząc się do Hiszpanii za dwa miliony euro z chorwackiego Dinama Zagrzeb, w którym spędził ostatnie dwa lata. Debiut na boiskach La Liga zaliczył przed tygodniem, kiedy otrzymał od trenera Oscara Garcii około 30 minut gry w meczu z Celtą Vigo. Teraz reprezentant Polski ponownie zasiadł na ławce rezerwowych.

W pierwszej połowie kibice nie obejrzeli ani jednego gola, choć groźnych sytuacji nie brakowało. W 10. minucie piłkę w bramce gości umieścił Gerard Moreno, ale gol nie został uznany ze względu na spalonego. Kilkanaście minut później Eibar zmarnowało doskonałą okazję do objęcia prowadzenia, bowiem sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zdołał wykorzystać Takashi Inui. Sergio Asenjo uchronił swoją drużynę przed stratą gola również kilka minut przed przerwą, gdy odbił piłkę po groźnym strzale Exposito sprzed pola karnego.

Skuteczna odpowiedź Villarreal

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla Eibar, które w 50. minucie objęło prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Kike Garcia, który po prostopadłym podaniu Exposito minął bramkarza i trafił do pustej bramki. W kolejnych minutach do ataku ruszyli podopieczni Unaia Emery'ego.

W 63. minucie Żółte Łodzie Podwodne doprowadziły do wyrównania. Po podaniu Chukwueze, dwóch obrońców rywali w polu karnym wymanewrował Gerard Moreno i uderzeniem z prawej strony pokonał Dmitrovicia. Osiem minut później zespół z El Madrigal wyszedł na prowadzenie, którego jak się okazało nie oddał już do końca. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Paco Alcacer.

W 84. minucie szkoleniowiec gości zdecydował się na przeprowadzenie od razu trzech zmian. Jednym z piłkarzy, których Oscar Garcia desygnował do gry był Kądzior, który tym zaliczył swój drugi mecz na boiskach hiszpańskiej La Liga. Gościom zabrakło już jednak czasu na doprowadzenie do wyrównania.

Getafe pokonało Osasunę

W innym sobotnim spotkaniu 2. kolejki, Getafe na własnym stadionie skromnie 1:0 pokonało Osasunę Pampeluna. Jedyna bramka meczu padła w 54. minucie po strzale Jaime Maty.

Dla zwycięskiego zespołu było to pierwsze ligowe spotkanie w tym sezonie. Z kolei Osasuna doznała pierwszej porażki, po tym jak przed tygodniem pokonała 2:0 na wyjeździe Cadiz.