REKLAMA
REKLAMA

LN: spore zmiany w składzie Polaków, prawdziwa szansa "piłkarza niechcianego"

dodał: Przemysław Langier  |  źródło: Goal.pl  |  14.10.2020 19:17
LN: spore zmiany w składzie Polaków, prawdziwa szansa "piłkarza niechcianego"

Jerzy Brzęczek  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Aż sześciu piłkarzy, którzy w meczu z Włochami znaleźli się na ławce rezerwowych, na spotkanie z Bośnią i Hercegowiną wyjdzie w podstawowej jedenastce. Wśród nich są m.in. Wojciech Szczęsny i Kamil Grosicki, a swoją pierwszą prawdziwą szansę w kadrze Jerzego Brzęczka otrzyma Karol Linetty.

Nawet jeśli mówimy o małej rewolucji w składzie, trudno twierdzić, że są jakieś niespodzianki. Brzęczek od początku zgrupowania powtarzał, że traktuje je całościowo i ze względu na duże natężenie spotkań (trzy mecze w osiem dni) dojdzie do potężnego rotowania. Taka sytuacja sprawiła, że z powołanej kadry ani jeden piłkarz nie rozpoczął gry we wszystkich meczach od pierwszej minuty.

Zmiany na jakie w środę zdecydował się selekcjoner to: Wojciech Szczęsny za Łukasza Fabiańskiego, wracający po pauzie za kartki Jan Bednarek za Sebastiana Walukiewicza, Arkadiusz Reca za Bartosza Bereszyńskiego, duet Jacek Góralski - Karol Linetty za parę Grzegorz Krychowiak - Jakub Moder oraz Kamil Grosicki za Sebastiana Szymańskiego.

Uwagę zwraca obecność Karola Linettego, który bardzo długo był piłkarzem przez Brzęczka niezauważanym. Wprawdzie pomocnik Torino był powoływany na każde zgrupowanie, ale - nie licząc obecnego października - przez ostatnie dwa lata tylko raz miał okazję zagrać przez pełne 90 minut. Ponad dwa lata temu w towarzyskim meczu z Irlandią. Niemal w każdym pozostałym przypadku nawet nie podnosił się z ławki. Biorąc pod uwagę, że stawka starcia z Bośniakami jest bardzo duża, być może pozostanie w Dywizji A Ligi Narodów, możemy mówić o pierwszej prawdziwej szansie. Linetty zresztą na nią zasłużył, bo przez ten czas zarówno wyrobił sobie świetną markę w Serie A, jak i przed tygodniem z Finlandią udowodnił, że jego rola w kadrze powinna być znacznie większa. Na aktualnym zgrupowaniu prezentuje się dużo lepiej od Grzegorza Krychowiaka, który wyjątkowo znalazł się wśród rezerwowych.

W podstawowej jedenastce jest również Robert Lewandowski. Kapitan Polaków ma zdiagnozowanego krwiaka, jakiego nabawił się w Gdańsku po starciu z jednym z Włochów, ale walka fizjoterapeutów okazała się skuteczna.

Skład Polski na mecz z Bośnią i Hercegowiną:
Wojciech Szczęsny - Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek, Arkadiusz Reca - Jacek Góralski, Karol Linetty - Kamil Grosicki, Mateusz Klich, Kamil Jóźwiak - Robert Lewandowski.

OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy