REKLAMA
REKLAMA

Klich nową "dziesiątką" kadry? "Dobrze się tam czuję"

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: TVP  |  14.10.2020 23:11
Klich nową "dziesiątką" kadry? "Dobrze się tam czuję"

Mateusz Klich  |  fot. Rafał Rusek

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Kolejne bardzo dobre spotkanie w barwach reprezentacji Polski rozegrał Mateusz Klich. 30-letni pomocnik po raz kolejny został wystawiony przez trenera Jerzego Brzęczka tuż za plecami Roberta Lewandowskiego. Grający na "dziesiątce" Klich podczas wygranego 3:0 meczu Ligi Narodów z Bośnią i Hercegowiną zaliczył asystę przy jednej bramek kapitana Biało-Czerwonych.

Reprezentacja Polski w środowym meczu we Wrocławiu miała ułatwione zadanie, bowiem od 14. minuty grali z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla jednego z Bośniaków. Ostatecznie wygrała 3:0 po dwóch golach Roberta Lewandowskiego i jednym trafieniu Karola Linettego.

- Dostali dosyć wcześnie czerwoną kartkę i na pewno nam to pomogło, a im zaszkodziło. Nie ma co tutaj ich jednak usprawiedliwiać, sfaulowali Roberta wychodzącego sam na sam i tyle. Strzeliliśmy trzy bramki, a mogliśmy ich strzelić więcej. Wygraliśmy zasłużenie - mówił Klich w pomeczowym wywiadzie udzielonym TVP Sport.

Klich dobrze czuje się na "dziesiątce"


W ostatnich dwóch spotkaniach Ligi Narodów Mateusz Klich zagrał ustawiony za Robertem Lewandowskim, który był jedynym napastnikiem w składzie polskiego zespołu w podstawowym składzie. Pomocnik Leeds United występ przeciwko Bośni może zaliczyć do udanych. Czy na dłużej wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie drużyny Jerzego Brzęczka?

- Trzeba spytać trenera. Ja przyjeżdżając na reprezentację Polski będę grał tam, gdzie tego sobie życzy trener. Dzisiaj i z Włochami zagrałem na "dziesiątce" za Robertem. Dobrze się czuję na tej pozycji. Im wyżej gram, tym mogę bardziej agresywnie podejść do defensywnych pomocników, więc mi to odpowiada - powiedział Klich.

Kolejne spotkania reprezentację Polski w Lidze Narodów czekają już w następnym miesiącu. 15 listopada Biało-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Włochami, natomiast trzy dni później podejmować będą u siebie Holandię.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy