Kądzior bez gry, Athletic Bilbao z przełamaniem

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  18.10.2020 16:03

Damian Kądzior  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Eibar SD bezbramkowo zremisowało z CA Osasuną, a Athletic Bilbao pokonało 2:0 UD Levante w meczach szóstej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Dodajmy, że w tym pierwszym spotkaniu całe zawody na ławce rezerwowych spędził Damian Kądzior.

SD Eibar przystępowało do swojej potyczki, chcąc odnieść swoje drugie zwycięstwo z rzędu. Podobny cel miała na niedzielny bój ekipa z Pampeluny. Warto zaznaczyć, że na ławce rezerwowych całe zawody spędził reprezentant Polski Damian Kądzior.

W pierwszej części gry żadnej ze stron nie udało się rozwiązać worka z bramkami. Wrażenie zespołu bardziej niebezpiecznego sprawiali goście, mający kilka okazji do zdobycia bramki, ale ostatecznie żadna z prób nie zakończyła się golem dla Osasuny. Do przerwy miał zatem miejsce wynik 0:0.

W drugiej odsłonie wynik również nie uległ zmianie, chociaż w 71. minucie bliski szczęścia był Nacho Vidal, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Niemnie zawodnik teamu Arrasate nie sięgnął piłki, więc obie drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów po bezbramkowym remisie.

Athletic Bilbao, chociaż przed pierwszym gwizdkiem sędziego była niżej od swoich rywali, to według bukmacherów właśnie team z Kraju Basków był uważany za faworyta.

Pierwszą część meczu rozgrywanego na San Mames upłynęła pod znakiem niedokładności, który tylko potwierdzała tezy, że obie drużyny słusznie znajdują się w strefie spadkowej. Pierwsza groźna akcja w meczu miała miejsce w 11. minucie, gdy na listę strzelców mógł się wpisać Iker Muniain, ale jeden z zawodników rywali wybił piłkę tuż przed linią bramkową.

Gospodarze w drugiej połowie zdołali jednak rozstrzygnąć losy rywalizacji na swoją korzyść. Najpierw gola na 1:0 w 78. minucie strzelił Alex Berenguer, który najpierw wygrał pojedynek biegowy z jednym z rywali, a następnie oddał strzał z lewej nogi. Bramka na 2:0 dla gospodarzy padła natomiast w 79. minucie za sprawą Inaki Williamsa.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, więc po trzy "oczka" sięgnęli zawodnicy Athletic Bilbao. Tym samym team z Kraju Basków awansował na 13. miejsce w tabeli.