Przerwana passa Evertonu, dzisiaj lepsi byli Święci

Jan Bednarek
Obserwuj nas w

To nie była udana niedziela dla klubu z Liverpoolu. Zawodnicy Evertonu FC przegrali bowiem (na wyjeździe) z Southampton FC 0:2 (0:2) i tym samym zanotowali pierwszą wpadkę w tym sezonie Premier League. Bramki dla gospodarzy zdobyli Ward-Prowse i Adams. W drużynie Southampton całe spotkanie rozegrał Bednarek.

Czytaj dalej…

Co działo się na terenie Southampton? Piłkarze Świętych strzelili pierwszego gola w tym meczu w 27. minucie. Jak do tego doszło? Ward-Prowse został dobrze obsłużony podaniem od Ingsa i szybkim uderzeniem pokonał golkipera Evertonu. Zanosiło się zatem na niespodziankę.

Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestawać. W 35. minucie po raz kolejny ładnie w pole karne rywali zagrał Ings, a Adams podwyższył na 2:0. Przyjezdni znaleźli się naprawdę w sporych tarapatach…

W 72. minucie było już praktycznie po zawodach. Czerwony kartonik zobaczył Digne (za faul od tyłu) i stało się jasne, że dzisiaj podopieczni Ancelottiego nie zdobędą nawet jednego oczka.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i gracze Southampton pokonali Everton 2:0. W tym momencie gospodarze są na piątym miejscu (dziesięć oczek). Z kolei podopieczni włoskiego szkoleniowca pozostali na pierwszej lokacie (13 punktów).