Reprezentant Polski z premierowym golem w Rosji

Sebastian Szymański

Reprezentant Polski Sebastian Szymański zdobył w sobotę pierwszego gola w obecnym sezonie rosyjskiej ekstraklasy. 21-letni ofensywny pomocnik Dinama Moskwa wpisał się na listę strzelców w wygranym 3:1 meczu na własnym stadionie z PFK Soczi.

Polak do bramki rywali trafił w 26. minucie sobotniego spotkania, zdobywając bramkę na 2:1. Szymański otrzymał piłkę przed polem karnym i zdecydował się na uderzenie z około 16 metrów. Bramkarz rywali zdołał odbić piłkę, ale przy dobitce polskiego zawodnika był już bezradny.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Dinama 3:1, a Szymański miał również udział przy trzecim golu dla swojego zespołu, którego zdobył Daniil Fomin. Na boisku przebywał do 84. minuty.

Dla Szymańskiego, który do Dinama Moskwa trafił latem 2019 roku za 5,5 miliona euro z Legii Warszawa, był to dwunasty występ w obecnych rozgrywkach. Dotychczas utalentowany pomocnik mógł się pochwalić pięcioma asystami na koncie. W sobotę do tego dorobku dołożył również jednego gola.

Szymański z kolejnym powołaniem do reprezentacji Polski

Sebastian Szymański jest regularnie powoływany do kadry przez selekcjonera Jerzego Brzęczka. 21-latek otrzymał także powołanie na listopadowe mecze reprezentacji Polski, która zmierzy się towarzysko z Ukrainą (11 listopada w Chorzowie) oraz rozegra dwa spotkania w ramach Ligi Narodów: z Włochami (15 listopada w Reggio Emilia) i Holandią (18 listopada w Chorzowie).

Do tej pory Szymański w seniorskiej kadrze rozegrał osiem spotkań, zdobywając jednego gola. Po raz ostatni wystąpił w niedawnym meczu Ligi Narodów z Włochami w Gdańsku, który zakończył się bezbramkowym remisem.